Oddalone powództwo Instrum Justitia Debt Fund

Oddalone powództwo oznacza, że sprawa z Instrum Justitia Debt Fund zakończyła się sukcesem naszej kancelarii. Dzięki zaangażowaniu, wiedzy oraz determinacji naszego zespołu, wygraliśmy kolejną sprawę!

Wierzyciel: Instrum Justitia Debt Fund 1 FIZ NFS
Wysokość długu: 84.384,05 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Jak działają firmy windykacyjne

Sposób postępowania tego rodzaju firm jest bardzo często podobny. Na samym początku windykacja wystosowuje do dłużnika wezwanie do zapłaty spornej kwoty. Jeśli dłużnik nie zareaguje na żadne pismo, prawdopodobnie otrzyma kolejne, ale tym razem do pisma będzie dołączona groźba skierowania sprawy na drogę sądową. Oczywiście rozdzwaniają się telefony, windykacje... Jeśli dłużnik w dalszym ciągu nie podejmuje spłaty, kolejnym krokiem windykacji zazwyczaj jest skierowanie sprawy do sądu - o zapłatę.

Windykacja to zazwyczaj początek problemów

Niestety wiele firm oprócz pism wprowadza swoje indywidualne metody windykacji. Są one nachalne i polegają na gnębieniu psychicznym dłużnika. Celem tego typu bezprawnych zachowań jest oczywiście zmuszenie pożyczkobiorcy do oddania pieniędzy.

Dlaczego to robią? Ponieważ dobrze wiedzą, że zastraszane osoby częściej dokonują wpłaty. Wiele osób nie wytrzymuje już psychicznie ciągłych telefonów, nachodzenia w domu lub zastraszania SMSami. Żeby zaprzestać temu, dokonują pierwszych wpłat, po których później już ciężko się wycofać z dalszych wpłat.

Cesja wierzytelności, czyli jak firmy przejmują długi

Firma Instrum Justitia słynie z tego, że dokonuje zakupu takich wierzytelności, zazwyczaj wątpliwych bądź przedawnionych. Nowy nabywca zadłużenia od tej porty domaga się zwrotu podanej przez niego kwoty.

Adwokat, który reprezentował naszego Klienta wniósł sprzeciw, w którym skutecznie podniósł wszystkie zarzuty. Później wdał się w spór i przystąpił do obrony przed roszczeniami. Sprawa zakończyła się tak, jak przypuszczaliśmy. Na tak silne argumenty nie było innego wyjścia – powództwo zostało oddalone w całości!

Masz pytania dotyczące Twojego zadłużenia?
A może otrzymałeś nakaz zapłaty i nie wiesz co dalej zrobić?

Proponujemy skorzystać z naszej darmowej konsultacji. Odpowiemy na każde pytanie!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@new.portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

Inne sprawy