Sprzeciw od nakazu zapłaty w sprawie Takto NSFIZ

Prezentujemy historię, w której główną rolę odegrał Takto NSFIZ i nasza Klientka Bogusia. Jak w każdej historii, gdy pojawia się czarny charakter, pojawia się i ten dobry. Kancelaria oddłużeniowa zjawiła się w samą porę! Po naszej interwencji Sąd oddalił powództwo w całości.

Wierzyciel: Takto NSFIZ
Wysokość długu: 4824,50 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczka w Takto Finance

Kilka lat temu nasza Klientka wzięła pożyczkę w firmie Takto Finance. Ta jedna pożyczka zaważyła o dalszych losach kobiety. Mimo, iż pożyczka została spłacona, to co dalej się działo zaczynało coraz mocniej oddziaływać na panią Bogumiłę.

„Czułam się osaczona we własnym domu. Codziennie wydzwaniały telefony. Zawsze ceniłam sobie ciszę i spokój, aż tu nagle spotkało mnie coś takiego. Nie za bardzo mogłam temu zaradzić. W międzyczasie zmieniałam pracę i spodziewałam się telefonów w sprawie rozmów kwalifikacyjnych. I co miałam zrobić, gdy co jakiś czas znów dzwonił telefon. Odbierałam pełna nadziei, a odkładałam słuchawkę znów zrezygnowana. Do tego doszedł jeszcze strach! Zaczęłam pic mnóstwo melisy, bo podobno jest na uspokojenie. Na mnie nie działała, więc zaczęłam brać leki na uspokojenie. Później doszedł alkohol…” – zrelacjonowała pani Bogusia.

Gdy otrzymaliśmy takiego maila, nie mogliśmy być obojętni.

 Sprzedaż zadłużenia do Takto NSFIZ

W wiadomości zwrotnej do pani Bogumiły poprosiliśmy o kontakt telefoniczny lub jeśli woli, mogliśmy pozostać przy obecnym – mailowym. Po kilku dniach kobieta do nas zadzwoniła. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się, że pani Bogumiła już dawno temu skorzystała z usług parabanku i wzięła niewielką pożyczkę. Jej zdaniem naliczone koszty były wyssane z palca.

Adwokat z naszej kancelarii, który został pełnomocnikiem pani Bogusi, wyjaśnił co się wydarzyło.

Pożyczka została zaciągnięta w firmie Takto Finance (wierzyciel pierwotny) i później przeniesiona na Takto NSFIZ. Inaczej mówiąc została dokonana cesja wierzytelności dzięki, której zmienił się wierzyciel. Od tamtej pory rozpoczęły się działania windykacyjne. Takto NSFIZ szybko sprawę skierował do sądu.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Otrzymanie nakazu zapłaty nie oznacza przegranej sprawy. Należy pamiętać, że po odebraniu przesyłki jest 14 dni na wniesienie sprzeciwu.

Pełnomocnik pani Bogumiły udowodnił, że roszczenie jest bezpodstawne, a kwota której domagał się powód wyssana z palca. Wyrok był jedynie potwierdzeniem naszych racji. Sąd oddalił powództwo oraz zasądził od powoda zwrot kosztów dla pozwanego.

Dzięki współpracy z naszą kancelarią sprawa pani Bogusi jest już zakończona, a uciążliwa windykacja przestała wydzwaniać.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: