Prokura NSFIZ pozywał kolejną osobę i znów przegrała w sądzie

Prokura NSFIZ domagał się od naszych Klientów kwoty na ponad 41 000 zł! Na całe szczęście w ostatniej chwili małżeństwo postanowiło powierzyć nam swoją sprawę. To była świetna decyzja, bo po naszej interwencji Sąd oddalił powództwo w całości! Długu nie ma!

Wierzyciel: Prokura NSFIZ
Wysokość długu: 41.086,22 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kredyt na wspólne mieszkanie

Dość popularna historia: młodzi zakochani biorą ślub, a później planują wspólne życie. Bardzo często decydują się na kredyt, dzięki któremu są w stanie zakupić mieszkanie. Problem może pojawić się wtedy, gdy przestaje starczać środków finansowych na spłatę  innych zobowiązań. Tak było w tym przypadku.

Przedawniony dług

Historia miała kolejne rozwinięcia. Małżeństwo otrzymało nakaz zapłaty z sądu. Po wielogodzinnych debatach, postanowili poszukać pomocy w firmie, która ma na swoim koncie niejedną wygraną sprawę. I tak trafili do naszej kancelarii. Po godzinnej konsultacji małżeństwo postanowiło zaufać naszemu doświadczeniu. Podpisali z nami umowę, udzielili pełnomocnictw i jako już nasi Klienci czekali na rozwinięcie sprawy. Opłacało się!

Konsultacja dała nam możliwość zapoznania się ze wszystkimi dokumentami. Doszliśmy do wniosku, że roszczenie jest bezpodstawne, a sam dług jeżeli w ogóle istnieje – jest przedawniony.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Po otrzymaniu nakazu zapłaty małżeństwo miało dwa tygodnie na wniesienie sprzeciwu. Nie wiedząc co powinni w nim zawrzeć poprosili nas o pomoc. Podnieśliśmy zarzuty przeciwko żądaniu pozwu oraz przytoczyliśmy wszystkie okoliczności faktyczne i dowody na ich potwierdzenie. Później rozpoczęliśmy kilkumiesięczną batalię. Wiedzieliśmy, że możemy wygrać, ale cierpliwie czekaliśmy na decyzję z sądu. Mieliśmy rację – Sąd oddalił powództwo!

Nie każda sytuacja jest bez wyjścia. W zasadzie przekornie twierdzimy, że większość sytuacji bez wyjścia ma wyjście 🙂

Nasz numer kontaktowy:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Odwiedź naszą stronę: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: