Mimo, iż dług naszego Klienta był spłacony, sprawa PRESCO trafiła do sądu

Spłacone długi czasami otrzymują drugie życie. Mimo, iż sprawa naszego Klienta dawno już została zakończona, to wierzyciel wtórny nie widział przeszkód, żeby długu dochodzić raz jeszcze... 

Wierzyciel: P.R.E.S.C.O Investment I NSFIZ
Wysokość długu: 21.106,81 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Rosnące zadłużenie

Kilka lat temu nasz Klient wziął kredyt. Cała kwota zadłużenia została spłacona. Dług zniknął i nasz Klient najzwyczajniej w świecie wymazał go z pamięci. Od tego wydarzenia minęło wiele długich lat.

Któregoś dnia mężczyzna otrzymał nakaz zapłaty na kwotę ponad 21 000 zł!

Gniew przeplatał się ze strachem. Kwota była ogromna i naszemu Klientowi groził komornik. Strach przed windykacją doprowadził do tego, że mężczyzna prosto z pracy gnał do domu i nigdzie już nie wychodził. Słyszał o historiach zastraszania, o licytacjach mieszkań itd. Bał się również, że windykacja dowie się, gdzie pracuje i zacznie nachodzić jego pracodawcę. Co będzie jak z wypłaty zaczną mu zabierać pieniądze, z czego wtedy się utrzyma, czy to oznacza kolejną pożyczkę na życie? Za dużo tego było! Mężczyzna w ostateczności skontaktował się z nami, ale niewiele brakowało, by tego nie robił. Najzwyczajniej w świecie każdego dnia tracił nadzieję.

Telefoniczna konsultacja prawna

Ponieważ mężczyzna bał się opuszczać swoje mieszkanie, postanowił skontaktować się z nami telefonicznie. Na spokojnie, ponieważ nigdzie nie musiał się spieszyć opowiedział o nakazie zapłaty, który otrzymał, a na e-mail przesłał wszystkie dokumenty związane z pożyczkami i kredytami, które zostały wzięte w przeciągu wielu ostatnich lat. Możliwe, że windykacja przejęła dług, który nie istniał.

Rozwiązanie sprawy i wygrana w sądzie

Po otrzymaniu zeskanowanych dokumentów, a w zasadzie po otrzymaniu pozwu okazało się, że kredyt, który wziął nasz Klient była zaciągnięty wiele lat temu. Nie wiedzieć czemu dług ożył i trafił do sądu. Ci, którzy nie próbują się bronić w wielu przypadkach zaczyna spłacać dług. Wtedy windykacja niby idzie im na rękę i pozwala nawet rozbić na raty zadłużenie, czasem nawet coś umarza...

Na szczęście sprawa trafiła do naszej Kancelarii. Po otrzymaniu pełnomocnictwa wkroczyliśmy do działania. Zebraliśmy dokumenty i wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Sprawa obyła się bez walki. Powództwo zostało oddalone!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Facebook: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie:

 

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy