• Home
  • Chwilówki
  • Mimo, iż dług naszego Klienta był spłacony, sprawa PRESCO trafiła do sądu

Mimo, iż dług naszego Klienta był spłacony, sprawa PRESCO trafiła do sądu

Spłacone długi czasami otrzymują drugie życie. Mimo, iż sprawa naszego Klienta dawno już została zakończona, to wierzyciel wtórny nie widział przeszkód, żeby długu dochodzić raz jeszcze… 

Wierzyciel: P.R.E.S.C.O Investment I NSFIZ
Wysokość długu: 21.106,81 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Rosnące zadłużenie

Kilka lat temu nasz Klient wziął kredyt. Cała kwota zadłużenia została spłacona. Dług zniknął i nasz Klient najzwyczajniej w świecie wymazał go z pamięci. Od tego wydarzenia minęło wiele długich lat.

Któregoś dnia mężczyzna otrzymał nakaz zapłaty na kwotę ponad 21 000 zł!

Gniew przeplatał się ze strachem. Kwota była ogromna i naszemu Klientowi groził komornik. Strach przed windykacją doprowadził do tego, że mężczyzna prosto z pracy gnał do domu i nigdzie już nie wychodził. Słyszał o historiach zastraszania, o licytacjach mieszkań itd. Bał się również, że windykacja dowie się, gdzie pracuje i zacznie nachodzić jego pracodawcę. Co będzie jak z wypłaty zaczną mu zabierać pieniądze, z czego wtedy się utrzyma, czy to oznacza kolejną pożyczkę na życie? Za dużo tego było! Mężczyzna w ostateczności skontaktował się z nami, ale niewiele brakowało, by tego nie robił. Najzwyczajniej w świecie każdego dnia tracił nadzieję.

Telefoniczna konsultacja prawna

Ponieważ mężczyzna bał się opuszczać swoje mieszkanie, postanowił skontaktować się z nami telefonicznie. Na spokojnie, ponieważ nigdzie nie musiał się spieszyć opowiedział o nakazie zapłaty, który otrzymał, a na e-mail przesłał wszystkie dokumenty związane z pożyczkami i kredytami, które zostały wzięte w przeciągu wielu ostatnich lat. Możliwe, że windykacja przejęła dług, który nie istniał.

Rozwiązanie sprawy i wygrana w sądzie

Po otrzymaniu zeskanowanych dokumentów, a w zasadzie po otrzymaniu pozwu okazało się, że kredyt, który wziął nasz Klient była zaciągnięty wiele lat temu. Nie wiedzieć czemu dług ożył i trafił do sądu. Ci, którzy nie próbują się bronić w wielu przypadkach zaczyna spłacać dług. Wtedy windykacja niby idzie im na rękę i pozwala nawet rozbić na raty zadłużenie, czasem nawet coś umarza…

Na szczęście sprawa trafiła do naszej Kancelarii. Po otrzymaniu pełnomocnictwa wkroczyliśmy do działania. Zebraliśmy dokumenty i wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Sprawa obyła się bez walki. Powództwo zostało oddalone!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Facebook: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: