• Home
  • Chwilówki
  • Kolejny dług przejęty przez RRM Limited. Tym razem oddalona apelacja powoda

Kolejny dług przejęty przez RRM Limited. Tym razem oddalona apelacja powoda

Dług, który przejęła spółka RRM Limited naszym zdaniem nie istniał. Sąd odwoławczy podzielił nasze stanowisko i oddalił apelacje powoda w całości.

Wierzyciel: RRM Limited
Wysokość długu: 2509 zł
Zadanie: Obrona procesowa
Uzyskany efekt: Oddalona apelacja powoda

Przejęcie wierzytelności

Firma RRM Limited to jedna z kilku firm, która przejmuje wierzytelności od dwóch firm udzielających tzw. chwilówek. Gdy Klient nie spłaci zobowiązania na czas długi cedowane są na właśnie ten podmiot, który następnie dochodzi roszczeń w sądzie.

Historia naszej Klientki

Przypomnienie historii o której już kiedyś pisaliśmy:

„Przyszłam do Państwa, bo chcę dowiedzieć się jakim prawem mam tak ogromny dług do zapłaty. Potrzebowałam niewielkiej kwoty na zakup części do popsutego samochodu. Na kredyt w banku nie miałam szans, dodatkowo pożyczkę wielokrotnie przedłużałam i wpłacałam na refinansowania. Czy te wpłaty nie powinny zostać zaliczone na spłatę?” – napisała pani Monika.

Pani Monika miała rację. Nie dość, że opłaty powinny być księgowane na spłatę, to jeszcze często udaje się podważyć cesję wierzytelności i sam mechanizm refinansowania pożyczki. Sąd podzielił nasze racje i oddalił powództwo RRM w całości. Powód nie zgodził się jednak z wyrokiem i wniósł apelację od wyroku sądu I instancji.

Sąd drugiej instancji też nie miał wątpliwości, należało to powództwo oddalić w całości i tak też się stało. Sąd odwoławczy oddalił w całości apelację powoda i na tym sprawa się skończyła.

Bezpłatne konsultacje prawne

Wiele osób dzwoniąc do naszej Kancelarii zadaje pytanie ile kosztuje konsultacja. Nic! Jest ona zupełnie darmowa. Podczas pierwszej rozmowy pragniemy poznać naszego Klienta, dowiedzieć się jak najwięcej o jego problemach. Następnie jak najszybciej zajmujemy się reprezentowaniem jego spraw.

Chcesz o coś zapytać? Zadzwoń pod wskazany numer:
+48 570 105 708
+48 530 182 192

Jeśli wolisz skontaktować się z nami przez Internet, możesz napisać na nasz adres: pomoc@portal-dluznika.pl

Porady oraz wygrane sprawy znajdziesz tutaj: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: