Prokura NSFIZ wkracza na drogę sądową. Po naszej interwencji powództwo zostało oddalone

Prokura NSFIZ dochodził od naszych Klientów blisko 12 000 zł! Zadłużone małżeństwo skontaktowało się z naszą Kancelarią oddłużeniową dopiero wtedy, gdy sprawa nabrała tempa. Na szczęście przekazali nam pełnomocnictwo do sprawy…

Wierzyciel: Prokura NSFIZ
Wysokość długu: 11.775,48 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Wyrok zaoczny uchylony, powództwo oddalone w całości

Stare długi wracają jak bumerang

Wiele lat temu Pani Oliwia wraz z mężem wyprawiała swojej córce komunię. To szczególny czas dla każdego dziecka, więc rodzice postanowili zadbać o to, aby wszystko zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Małżonkowie zaciągnęli kredyt w jednym z banków na blisko 20 000 zł. Spłacali go rzetelnie przez lata, aż mąż Pani Oliwii stracił pracę. Wtedy wszystko się posypało. Koniec końców sprawa trafiła do komornika i taki status trwał przez ostatnie lata do czasu, aż Bank zdecydował się odsprzedać zadłużenie do Prokura NSFIZ.

Po analizie dokumentów okazało się, że dług jest przedawniony…

Komornik i przedawnienie? Czy aby na pewno?

Okazało się, że egzekucja toczyła się na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego, który jak powszechnie wiadomo do niedawna był przywilejem banków. W tej chwili, każdy wierzyciel, by uzyskać tytuł wykonawczy musi wytoczyć powództwo o zapłatę. I tu, jak się okazało była szansa dla naszych Klientów. Egzekucja prowadzona na podstawie BTE (bankowy tytuł egzekucyjny) nie przerwała biegu przedawnienia ze skutkiem dla wierzyciela wtórnego. Inaczej mówiąc, bieg przedawnienia w tej konkretnej sytuacji należało liczyć od momentu wymagalności roszczenia, czyli np. od wypowiedzenia umowy przez Bank w 2013 roku. I druga ważna informacja, termin przedawnienia wynosił 3 lata.

Małżonkowie po konsultacji z naszą Kancelarią cierpliwie czekali, aż sprawa trafi do sądu z powództwa Prokura NSFIZ.

Misterny plan, który musiał się udać

Małżeństwo skontaktowało się z nami, gdy sprawa trafiła do sądu. Złożyliśmy sprzeciw od wyroku zaocznego i wdaliśmy się w spór. Sąd wydał kolejny wyrok, w którym uchylił wyrok zaoczny, a co do części merytorycznej w całości oddalił powództwo! Oczywiście podnieśliśmy pewniaka, czyli zarzut przedawnienia.

Masz problem z długami?

Skontaktuj się z nami:
+48 570 105 708
+48 530 182 192

Lub napisz:pomoc@portal-dluznika.pl

Jesteśmy również na Facebook’u: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: