• Home
  • Chwilówki
  • Profi Credit przegrywa sprawę. Kolejny raz Kancelaria skutecznie broni pozwanego

Profi Credit przegrywa sprawę. Kolejny raz Kancelaria skutecznie broni pozwanego

Profi Credit udzielając pożyczek wymaga podpisania weksla. Niestety wiele osób nie wie jakie konsekwencje się za tym kryją. Pożyczkodawca bardzo często nie tłumaczy swoim klientom czym jest weksel i kiedy może zostać uruchomiony. Zanim zdecydujesz się na pożyczkę i podpisanie umowy – przeczytaj ten artykuł.

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu: 18.128,45 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczka w Profi Credit

Pan Darek dawno temu wziął pożyczkę w Profi Credit. Obsługa była bardzo sympatyczna, a udzielenie samej pożyczki trwało dosłownie kilkanaście minut. Wydawałoby się, że wszystko poszło w jak najlepszym porządku. A jednak… Pan Darek zadowolony, że szybko może uzyskać potrzebne mu pieniądze, nie zadawał żadnych pytań. Pani z obsługi się uśmiechała, a mężczyzna podpisywał wszystko, co mu podawała. W ten sposób wyraził również zgodę na weksel in blanco.

Pożyczka, którą wziął mężczyzna nie została spłacona w terminie, a to wystarczyło, by firma podjęła pierwsze kroki w ściąganiu zadłużenia. Natychmiast wypisali weksel i sprawa z miejsca trafiła do sądu. Szybko pojawił się też nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla przed którym dużo trudniej się bronić.

Weksel in blanco

Podpisując weksel in blanco (czyli weksel niezupełny) pan Darek wyraził zgodę na to, aby firma mogła wpisać w nim dowolną kwotę. Weksel służy jako zabezpieczenie zobowiązania. W tym przypadku, w przypadku nieoddania na czas pożyczki, firma natychmiast wykorzystała podpisany przez pana Darka weksel. Niestety złożenie podpisu na wekslu jest nieodwracalne. Profi Credit mogło go uzupełnić, gdy zostały naruszone lub złamane zasady współpracy.

„Otrzymałem nakaz zapłaty z weksla. Nie mam pojęcia skąd takie kwoty! Moja pożyczka nie była aż tak ogromna. Nic z tego nie rozumiem, mam totalny mętlik w głowie. Co mogę z tym zrobić? Czy w ogóle mam jakąś szansę, by wybrnąć z tej sytuacji?” – zapytał naszego specjalistę pan Darek.

Przystąpiliśmy do obrony.

Podpisanie pełnomocnictwa pozwoliło nam działać!

Na naszą prośbę, pan Darek przedstawił nam wszystkie dokumenty, które podpisał z Profi Credit. Przeanalizowaliśmy je i wiedząc jak wygląda jego sprawa, poprosiliśmy o podpisanie pełnomocnictwa. Dzięki niemu pan Darek nie musiał brać udziału w całym procesie, a sprawą zajęliśmy się my.

Wnieśliśmy zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Powództwo zostało oddalone! Tym sposobem mogliśmy przekazać panu Darkowi bardzo dobrą wiadomość – jego długi zniknęły!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Jesteśmy również na Facebook’u: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: