• Home
  • Egzekucja komornicza
  • Universe 3 NSFIZ pozwał naszą Klientkę. Nie mogliśmy tej sprawy pozostawić bez odpowiedzi. Wygraliśmy kolejną sprawę!

Universe 3 NSFIZ pozwał naszą Klientkę. Nie mogliśmy tej sprawy pozostawić bez odpowiedzi. Wygraliśmy kolejną sprawę!

Dług pani Barbary został przejęty przez Universe 3 NSFIZ. Przeanalizowaliśmy dokumenty w tej sprawie i spokojnie odczekaliśmy, aż sprawa trafiła do sądu. Gdy pani Barbara odebrała z sądu nakaz zapłaty od razu skontaktowała się z naszą Kancelarią.

Wierzyciel: Universe NSFIZ
Wysokość długu: ok 5000 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone

Kredyt i zobowiązania na długi czas

Kilka lat temu pani Barbara wzięła kredyt w jednym z banków. Zanim podpisała umowę, przeanalizowała swoje zarobki. Z jej obliczeń wynikało, że bez najmniejszego problemu będzie mogła systematycznie spłacać raty. Niestety, jak to często bywa w takich przypadkach przeliczyła się. Jej dochody drastycznie spadły, do tego wszystkiego bardzo poważnie się rozchorowała. Efektem wielu miesięcy windykacji była egzekucja komornicza.

Po kilku latach egzekucji bank zdecydował się sprzedać wierzytelność dalej. Pewnego dnia nasza Klientka otrzymała informację, że nastąpiła cesja wierzytelności.

 Zarzut przedawnienia

Po wstępnej rozmowie poprosiliśmy, aby pani Barbara przesłała nam wszystkie dokumenty dotyczące tej sprawy. Okazało się, o czym nie miała pojęcia, że dług dochodzony wcześniej na podstawie BTE uległ przedawnieniu.

Gdy sprawa trafiła do sądu nasza Kancelaria Oddłużeniowa podniosła zarzut przedawnienia. Sąd oddalił powództwo i zasądził od powoda zwrot kosztów procesowych. Pani Barbara nie sądziła, że tak szybko jej sprawa zostanie rozwiązana.

Konsultacja w naszej Kancelarii jest darmowa

Długi to poważane zobowiązania, które mogą ciągnąć się latami. Często mają one ogromny wpływ na całe nasze życie. Pojawia się silny stres, czasami przygnębieniem i rezygnacją. W efekcie musimy stawić czoła własnym problemom. Większość osób uważa, że znaleźli się w sytuacji, z której nie ma już wyjścia. I tu się mylą!

Wydaje Ci się, że Twój przypadek jest nie do rozwiązania? Skontaktuj się z nami. Wystarczy, że zadzwonisz pod podany numer: +48 570 105 708,  +48 530 182 192 lub napiszesz do na nasz adres: pomoc@portal-dluznika.pl

Konsultacja z nami nic nie kosztuje!

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? Wejdź tutaj: https://web.facebook.com/portaldluznika/

 

Dokumenty w tej sprawie: