uścisk dłoni

Negocjacje z Bankiem PKO BP zakończone ugodą. Dług rozłożony na przystępne raty

Negocjacje z bankiem to dobry sposób na uniknięcie kłopotów związanych z zadłużeniem. Celem takich rozmów jest ustalenie korzystnych warunków spłaty zobowiązania bez udziału komornika. Udało nam się doprowadzić do ugody w sprawie Pana Krzysztofa.

Wierzyciel: Bank PKO BP S.A.
Wysokość długu: ok. 21.000,00 zł
Zadanie: Negocjacje z bankiem
Efekt: Umowa ugody z dużo niższymi ratami

Wypowiedziana umowa kredytowa

Pan Krzysztof wziął kredyt w Banku PKO BP, którego nie spłacił w całości. Doprowadziło to do tego, że bank wypowiedział umowę kredytową i gdyby nie negocjacje – sprawa trafiłaby do sądu, a następnie do komornika. Mężczyzna był świadomy tego, że pozostawienie sprawy samej sobie nie przyniesie nic dobrego. Napisał do nas z prośbą o konsultacje i ocenę sytuacji – zaproponowaliśmy podjęcie negocjacji z wierzycielem w celu podpisania umowy ugody. Pan Krzysztof postanowił powierzyć nam swoją sprawę.

Negocjacje z bankiem

Rozmowy z Bankiem PKO BP przebiegły pomyślnie i zakończyły się podpisaniem ugody. Dzięki temu miesięczne raty spadły do około 350 złotych – taką kwotę Pan Krzysztof jest w stanie co miesiąc wpłacać na poczet zobowiązania. Po raz kolejny okazało się, że na drodze polubownej można dojść do porozumienia, wystarczy tylko podjąć trud rozmów z wierzycielem.

Co stałoby się w przypadku braku podjęcia jakiegokolwiek działania? Sprawa trafiłaby do sądu, a Pan Krzysztof otrzymałby nakaz zapłaty, z czasem sprawa zapewne trafiłaby do komornika Ta doprowadziłaby do sytuacji, w której komornik zająłby majątek mężczyzny. Właśnie taki bieg wydarzeń zawsze staramy się powstrzymać, broniąc naszych Klientów.

Oddłużamy

Nasza kancelaria oddłużeniowa od ponad 10 lat udziela praktycznej pomocy prawnej osobom borykającym się z problemami finansowymi. Interweniujemy w sprawach związanych z chwilówkami, wypowiedzianymi umowami kredytowymi oraz nakazami zapłaty od firm windykacyjnych i funduszy. Podejmujemy się negocjacji z wierzycielami lub reprezentujemy Klientów w sądzie. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: