Pan Tomasz wielokrotnie spłacił pożyczkę dokonując tzw. wpłat na poczet refinansowania. Pomogliśmy Klientowi, wnosząc skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Sąd nie miał wątpliwości, że wszystkie wpłaty dokonane w ten sposób powinny być zaliczane na poczet spłaty długu. Powództwo było więc bezzasadne.

Wierzyciel: RRM Ltd
Wysokość długu: 4688,45 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Oddalenie powództwa w całości

Pożyczka, wierzyciel wtórny i wizja komornika

Pan Tomasz to nasz kolejny zadowolony Klient. Dług mężczyzny wynikał z refinansowanej wielokrotnie pożyczki pierwotnie zaciągniętej w Creamfinance. Z czasem wierzyciel wtórny uzyskał sądowy nakaz zapłaty i właściwie wtedy zwrócił się do nas o pomoc. Pan Tomasz przestraszony wizją komornika, postanowił poszukać kancelarii prawnej, która zajmuje się oddłużaniem i trafił do nas. Dokonaliśmy analizy dokumentów i wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty.

Sprzeciw od nakazu zapłaty

Nasza interwencja spowodowała, że sąd oddalił powództwo RRM Ltd w całości. Powód został zobowiązany do wypłacenia Panu Tomaszowi prawie tysiąca złotych tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego. Nasz Klient nie musi już obawiać się spotkania z komornikiem.

Oddłużanie – to jest możliwe

Walka z długami nie odbywa się za pstryknięciem palców. Zazwyczaj trzeba włożyć dużo pracy i wytrwałości w wyjście z zadłużenia. Pomoc prawna jest niezbędna w sytuacji, gdy wierzyciel wystąpi na drogę sądową. Doręczenie nakazu zapłaty to moment, w którym należy zadziałać szybko. Tak też stało się w sprawie naszego Klienta.

Otrzymałeś nakaz zapłaty? Skontaktuj się z nami koniecznie. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: