Spirala zadłużenia: pożyczka na spłatę poprzednich zobowiązań i tak w kółko…

Spirala zadłużenia to krótko mówiąc zaciąganie kolejnych pożyczek, aby poradzić sobie ze spłatą tych poprzednich. Zazwyczaj dłużnicy nie wiedzą, że to ślepa uliczka i tylko zwiększanie długów. Pan Krzysztof wplątał się właśnie w taką sytuację.

Wierzyciel: Profi Credit
Wysokość długu: 9433,45 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Oddalenie powództwa w całości

Pożyczka w Profi Credit po raz pierwszy…

Szybka pożyczka to błyskawiczny zastrzyk gotówki, który wiąże się zazwyczaj z dużym ryzykiem i bardzo wysokimi kosztami pożyczki. W związku z tym bardzo łatwo „dorobić” się znacznie wyższej kwoty do zapłaty, niż pożyczony kapitał. Niestety nie każdy o tym pamięta. Tak właśnie było w tej sprawie - Pan Krzysztof wziął pożyczkę, której nie był w stanie spłacić, więc zdecydował się na następną.

Spirala zadłużenia

Kolejna pożyczka, na jaką zdecydował się Pan Krzysztof została przeznaczona na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Oczywiście niczego to nie zmieniło. Terminy goniły, długi rosły, a windykacja podjęła swoje działania... Klasyczna spirala zadłużenia w końcu wymknęła się spod kontroli, a mężczyzna otrzymał nakaz zapłaty wydany z powództwa Profi Credit. Wtedy postanowił zasięgnąć porady i poszukać pomocy. W tym celu zgłosił się do nas, co okazało się słuszną decyzją. 😉

Sprzeciw od nakazu

Nasi prawnicy przyjrzeli się sprawie i postanowili wnieść zarzuty od nakazu zapłaty. Sąd oddalił powództwo Profi Credit w całości, dodatkowo zobowiązując firmę pożyczkową do zwrócenia naszemu Klientowi kosztów zastępstwa procesowego. Pan Krzysztof nie musi obawiać się spotkania z komornikiem.

Kancelaria oddłużeniowa

Czekanie na to, aż trudna sytuacja sama się rozwiąże to chybiony pomysł. Już w momencie pierwszych problemów ze spłatą zobowiązania warto poszukać pomocy prawników, którzy podejmują się reprezentacji Klientów podczas rozmów z wierzycielami. A gdy problem stanie się bardziej zawiły i sprawa trafi do sądu, podejmujemy się także reprezentacji Klienta podczas procesu.

Wpadłeś w długi? Nie możesz sobie poradzić? Grozi Ci komornik? Napisz do nas! Nasz email: pomoc@new.portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

Inne sprawy