Mały dług, duże zamieszanie – Telkom II FDM pozwał naszego Klienta o niecałe 850 zł

Dług oznacza komplikacje, a czasami także dużo niepotrzebnego stresu. Pan Radosław otrzymał pismo informujące o tym, że wierzyciel wtórny uzyskał sądowy nakaz zapłaty w sprawie 843 złotych długu. Ktoś powie” co to za dług?” Ktoś inny – trzeba się bronić!

Wierzyciel: Telkom II FDM
Wysokość długu: 843,37 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania

Kilkaset złotych pożyczki

Pan Radosław wziął kilka lat temu niewielką pożyczkę. Niespłacone zobowiązanie zostało odkupione przez wierzyciela wtórnego, którym była w tym przypadku firma Telkom II FDM. Po jakimś czasie sąd wydał nakaz zapłaty  i sprawa trafiła do komornika.

Analiza dokumentów

Kancelaria oddłużeniowa zapoznała się z historią Pana Radosława oraz dokumentami dotyczącymi sprawy. Prawnicy zgodzili się przyjąć pełnomocnictwo i wnieśli sprzeciw od nakazu wraz z wnioskiem przywracającym termin do wniesienia sprzeciwu. Zgodnie z postanowieniem Sądu, powód – firma Telkom II FDM – została zobowiązana do uzupełnienia braków pozwu. Wierzyciel tego nie zrobił, więc postępowanie zostało umorzone.

Umorzenie postępowania w sprawie długu oznacza przede wszystkim to, że dłużnik nie musi obawiać się kolejnego spotkania z komornikiem.

Oddłużanie to nasza specjalność

Kancelaria oddłużeniowa, która prowadzi Portal Dłużnika, na co dzień zajmuje się przede wszystkim sprawami związanymi z niespłaconymi zobowiązaniami. Prawnicy posiadający wieloletnie doświadczenie zajmują się w pierwszej kolejności analizą dokumentów, która w bardzo wielu sprawach okazuje się kluczowa. Umiejętność oceny poprawności nakazu zapłaty może nie raz uratować sytuację, czego przykładem jest wyżej opisana sprawa.

Jeśli borykacie się z długami i nie wiecie, jak sobie poradzić – napiszcie do nas na: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: