• Home
  • Chwilówki
  • Najpierw niewielka pożyczka, później nakaz zapłaty. Aasa – oddalone powództwo w całości

Najpierw niewielka pożyczka, później nakaz zapłaty. Aasa – oddalone powództwo w całości

Nawet niewielkie zadłużenie może zakończyć się sporymi kłopotami. Pani Justyna zgłosiła się do nas w sprawie pożyczki z 2016 roku. Co było dalej? Dalej było już tylko lepiej!

Wierzyciel: Aasa Polska
Wysokość długu: ok. 1000zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Umorzenie postępowania

Pożyczka przez internet

Aasa Polska jest firmą udzielających szybkich pożyczek przez internet. Pani Justyna skorzystała z oferty, pożyczając kilkaset złotych. Niestety, nie spłaciła zobowiązania. Aasa Polska wniosła do sądu pozew o wydanie nakazu zapłaty. Gdy sąd doręczył przesyłkę – zaniemówiła.

Pomoc prawna

Pani Justyna postanowiła poszukać pomocy u specjalistów i zgłosiła się do naszej kancelarii oddłużeniowej. Nasz sprzeciw spowodował, że firma pożyczkowa cofnęła pozew, a Sąd umorzył postępowanie. Jako pełnomocnicy Klientki, zwróciliśmy się także o zwrot kosztów procesów. Sąd uznał nasz wniosek, a Aasa Polska oddała Pani Justynie pieniądze.

W uzasadnieniu wyroku czytamy, że:
„Zgodnie z art. 335 §1 k.p.c Sąd wydaje postanowienie o umorzeniu postępowania jeżeli powód cofnął ze skutkiem prawnym pozew lub jeżeli wydanie wyroku stało się z innych przyczyn zbędne lub niedopuszczalne”.

Nie ignoruj swoich długów

Okazuje się, że nawet niewielkie długi mogą zakończyć się sprawą sądową a w następstwie komornikiem. Najważniejsze w takich sytuacjach jest szybkie podjęcie działania i wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Mimo, że przypadek Pani Justyny wydaje się prosty, ta sprawa ciągnęła się jeszcze od ubiegłego roku. – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Skuteczne oddłużanie

Nasza praca polega na udzielaniu prawnej pomocy osobom, które wpadły w długi i nie wiedzą, jak mogą się bronić. Część osób uważa, że dłużnicy powinni „wziąć na klatę” swoje problemy, ale to nie do końca jest prawda. Zadłużone osoby często borykają się z zawyżonymi kosztami doliczonymi do zadłużenia, niesprawiedliwym traktowaniem i wygórowanymi roszczeniami wierzycieli. Nasza kancelaria oddłużeniowa sprzeciwia się takim praktykom i broni Klientów przed zbyt surowymi karami oraz pogłębieniem się kłopotów.

Jeśli wpadliście w spiralę zadłużenia i nie potraficie z niej wyjść, zgłoście się do nas – wspólnie przeanalizujemy dokumenty i zdecydujemy, jaka będzie strategia działania.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: