• Home
  • Różne
  • Sprawa z powództwa Omega Wierzytelności – kolejna, oddalona w całości

Sprawa z powództwa Omega Wierzytelności – kolejna, oddalona w całości

Prezentujemy sprawę, która niemal doprowadziła do tragedii. Pani Anna została pozwana przez Fundusz, po trzymaniu nakazu zapłaty zasłabła i trafiła do szpitala. To przykład, jak wielkie emocje wywołują w naszych Klientach sprawy, których się podejmujemy. Nie ma co się dziwić. Pani Anna miała zapłacić ponad 43 000 zł, nie mówiąc już o kosztach ew egzekucji.

Powód: Omega Wierzytelności
Kwota dochodzona pozwem: 43.200,50 zł
Zadanie: Obrona procesowa, sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Wstyd, strach, zagubienie

– Pani Anna przyszła do nas wyraźnie zaniepokojona. Jej postawa i sposób zachowania od razu zdradziły nam, że znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Okazało się, że przeczucie mnie nie myliło – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Pani Anna parę lat temu wzięła kredyt konsumencki. Niestety, nie udało jej się go spłacić, a jednocześnie nie wiedziała co mogłaby zrobić, aby poprawić swoją sytuację. Ale nie ma tego złego… Bank sprzedał wierzytelność, a to było jak gwiazdka z nieba dla Pani Anny i zapowiedź nowego, lepszego życia.

Omega Wierzytelności przejęła dług

Sprawa zaszła na tyle daleko, że bank sprzedał dług Pani Anny funduszowi sekurytyzacyjnemu Omega Wierzytelności. Ten z kolei szybko i ostro przystąpił do dochodzenia należności na drodze sądowej. Pani Anna była regularnie „odwiedzana” przez windykatorów, nawet późno w nocy. Nie były to niestety miłe spotkania. Po pewnym czasie na adres Pani Anny przyszedł sądowy nakaz zapłaty. Cała sprawa wyszła na jaw dopiero, gdy córka Pani Anny zauważyła jej dziwne zachowanie podczas weekendowej wizyty. Kobieta szybko przeszukała internet w celu znalezienia rozwiązania i trafiła na nas. Dzięki temu Pani Anna otrzymał profesjonalną pomoc.

– Niestety, historii takich jak ta słyszeliśmy już bardzo wiele. Pani Anna była bezradna, przestraszona i zagubiona. Podjęliśmy się reprezentacji Klientki w sądzie – dodaje Łukasz Białkowski.

Proces sądowy z funduszem Omega Wierzytelności

Sąd przyznał nam rację i oddalił powództwo w całości, a także zasądził zwrot kosztów procesowych.

Ważne!

Nigdy, przenigdy nie ukrywajcie swoich problemów przed bliskimi! Jeśli sprawa związana z kredytem lub pożyczką wymyka się Wam spod kontroli, zgłoście się do profesjonalistów. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: