Eques Debitum próbuje iść na skróty, ale na drodze spotyka nas ;)

Pani Małgorzata napisała do nas maila z informacją o długu, którego wierzycielem wtórnym stał się fundusz Eques Debitum NSFIZ. Przyjrzeliśmy się dokumentom i postanowiliśmy reprezentować Klientkę w sądzie. To był dobry ruch.

Kilka słów tytułem wstępu:

Powód: Eques Debitum NSFIZ
Kwota dochodzona pozwem: 19.266,21 zł
Zadanie: Obrona procesowa przed roszczeniem dochodzonym pozwem
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dlaczego Eques Debitum przejęło dług?

Na początek wyjaśnijmy dlaczego Eques Debitum było „wierzycielem wtórnym” – jako fundusz sekurytyzacyjny, Eques Debitum NSFIZ zajmuje się skupowaniem długów od firm i banków, stając się tym samym wierzycielem, któremu dłużnik winien zapłacić dług. I teraz pytanie? Czy iść w stronę ugody z wierzycielem wtórnym, czy się procesować? W przypadku Pani Małgorzaty wybraliśmy drugą opcję. Pozew wzbudził nasze wątpliwości. Jak widać słusznie.

Twój dług to zarobek dla wierzyciela

Głównym celem wierzyciela jest odzyskanie środków, które zainwestował w odkupienie długu, oraz to – co podpowiada rozum – aby dobrze na takiej inwestycji zarobić. Niestety, dla drugiej strony, czyli dłużnika, oznacza to często poważne kłopoty finansowe i życiowe komplikacje. Staramy się zrobić wszystko, aby uchronić Klientów przed najpoważniejszymi konsekwencjami – opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej, która prowadzi Portal Dłużnika.

Bezzasadny pozew. Powództwo oddalone w całości

Nasi prawnicy przeanalizowali dokumenty i zauważyli kilka nieścisłości. Okazało się, że Pani Małgorzata słusznie podejrzewała, że w tej sprawie coś nie gra – roszczenie funduszu było bezzasadne. Sąd oddalił powództwo w całości.

Nie załamuj się. Skorzystaj z pomocy specjalistów

Zadłużenie to trudna sytuacja, w której zazwyczaj emocje biorą górę. W takich momentach zwrócenie się z prośbą o wsparcie do kancelarii oddłużeniowej jest jak najbardziej słuszne.

Jeśli borykacie się z problemem zadłużenia i potrzebujecie pomocy, zgłoście się do nas: pomoc@portal-dluznika.pl.

Jesteście ciekawi, jak często reprezentujemy Klientów w sprawach związanych z firmami windykacyjnymi i funduszami? Zajrzyjcie tutaj: Fundusze i firmy windykacyjne vs Portal Dłużnika.

Dokumenty w tej sprawie: