Eques Debitum próbuje iść na skróty, ale na drodze spotyka nas ;)

Pani Małgorzata napisała do nas maila z informacją o długu, którego wierzycielem wtórnym stał się fundusz Eques Debitum NSFIZ. Przyjrzeliśmy się dokumentom i postanowiliśmy reprezentować Klientkę w sądzie. To był dobry ruch.

Kilka słów tytułem wstępu:

Powód: Eques Debitum NSFIZ
Kwota dochodzona pozwem: 19.266,21 zł
Zadanie: Obrona procesowa przed roszczeniem dochodzonym pozwem
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Dlaczego Eques Debitum przejęło dług?

Na początek wyjaśnijmy dlaczego Eques Debitum było „wierzycielem wtórnym” - jako fundusz sekurytyzacyjny, Eques Debitum NSFIZ zajmuje się skupowaniem długów od firm i banków, stając się tym samym wierzycielem, któremu dłużnik winien zapłacić dług. I teraz pytanie? Czy iść w stronę ugody z wierzycielem wtórnym, czy się procesować? W przypadku Pani Małgorzaty wybraliśmy drugą opcję. Pozew wzbudził nasze wątpliwości. Jak widać słusznie.

Twój dług to zarobek dla wierzyciela

- Głównym celem wierzyciela jest odzyskanie środków, które zainwestował w odkupienie długu, oraz to - co podpowiada rozum – aby dobrze na takiej inwestycji zarobić. Niestety, dla drugiej strony, czyli dłużnika, oznacza to często poważne kłopoty finansowe i życiowe komplikacje. Staramy się zrobić wszystko, aby uchronić Klientów przed najpoważniejszymi konsekwencjami - opowiada Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej, która prowadzi Portal Dłużnika.

Bezzasadny pozew. Powództwo oddalone w całości

Nasi prawnicy przeanalizowali dokumenty i zauważyli kilka nieścisłości. Okazało się, że Pani Małgorzata słusznie podejrzewała, że w tej sprawie coś nie gra – roszczenie funduszu było bezzasadne. Sąd oddalił powództwo w całości.

Nie załamuj się. Skorzystaj z pomocy specjalistów

Zadłużenie to trudna sytuacja, w której zazwyczaj emocje biorą górę. W takich momentach zwrócenie się z prośbą o wsparcie do kancelarii oddłużeniowej jest jak najbardziej słuszne.

Jeśli borykacie się z problemem zadłużenia i potrzebujecie pomocy, zgłoście się do nas: pomoc@portal-dluznika.pl.

Jesteście ciekawi, jak często reprezentujemy Klientów w sprawach związanych z firmami windykacyjnymi i funduszami? Zajrzyjcie tutaj: Fundusze i firmy windykacyjne vs Portal Dłużnika.

Dokumenty w tej sprawie:

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy