• Home
  • Obrona w sądzie
  • Bezzasadne roszczenie Profi Credit. Doprowadziliśmy do oddalenia powództwa w całości

Bezzasadne roszczenie Profi Credit. Doprowadziliśmy do oddalenia powództwa w całości

Profi Credit pozwało naszych Klientów o 9 tysięcy złotych. Pozaodsetkowe koszty tej pożyczki przyprawiły nas o zawrót głowy. Zdecydowaliśmy się podjąć sprawę i wnieśliśmy zarzuty od nakazu zapłaty. Jak widać – skutecznie. Powództwo oddalone w całości.

Z Państwem S. spotkaliśmy się w siedzibie naszej kancelarii, w Łodzi. Z wcześniejszej rozmowy telefonicznej dowiedzieliśmy się, że chodzi o pożyczkę w Profi Credit… Państwo S. otrzymali nakaz zapłaty na kwotę 9 tysięcy złotych plus dalsze odsetki i oczywiście koszty procesu. Część pożyczki już spłacili, więc twierdzenia powoda wydały im się wątpliwe, a dochodzona kwota „z księżyca”.

Bezzasadny pozew Profi Credit

Przyjrzeliśmy się dokumentom i rzeczywiście – nie było ciekawie. Podjęliśmy się reprezentacji Państwa S. w sądzie. Podczas sprawy przedstawiliśmy zarzuty. Sąd nie miał wyjścia – oddalił powództwo w całości, a kosztami obciążył powoda.

Aby ocenić możliwości obrony przed nakazem zapłaty z weksla przede wszystkim potrzebna jest specjalistyczna wiedza z zakresu prawa oraz doświadczenie w tego typu sprawach. Dłużnicy zazwyczaj nie są w stanie zweryfikować otrzymanych z sądu dokumentów, a firmy pożyczkowe to wykorzystują. Niestety, brak reakcji na nakaz zapłaty prowadzi w linii prostej do egzekucji komorniczej. Moim zdaniem zawsze lepiej zapytać o radę specjalistów, niż niepotrzebnie borykać się z poważnymi konsekwencjami – opowiada  Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Jeśli nakaz zapłaty budzi Twoje wątpliwości, zgłoś się do nas

Nasza kancelaria działa na terenie całego kraju. Siedziba mieści się w Łodzi, na skrzyżowaniu dwóch największych autostrad A1 i A2. Właściwie każdy ma do nas blisko.

Jak się z nami skontaktować? Wystarczy napisać na: pomoc@portal-dluznika.pl opisując swój problem. Zawsze prosimy o wyraźny podział na to, jaka jest kwota zadłużenia oraz kto jest wierzycielem. Prosimy o dosłanie dokumentów lub pokazanie ich nam podczas spotkania. Zapewniamy dyskrecję i anonimowość.

Zobacz także: Sprawy Portalu Dłużnika związane z Profi Credit.