Jaka jest różnica między zobowiązaniem, a zadłużeniem?

Czym właściwie jest „zobowiązanie”, a czym „zadłużenie”? Co odróżnia, a co łączy te dwa pojęcia? Wyjaśniamy krótko w jaki sposób i w jakim kontekście należy używać obu określeń.

Zobowiązanie kojarzy nam się, zresztą słusznie, z obowiązkiem. Jest to, najprościej mówiąc obowiązek, który należy wypełnić w określonym terminie. W przypadku pożyczki, osoba, która ją wzięła jest zobowiązana do spłaty pożyczonej sumy do dnia określonego w umowie. Inaczej mówiąc – pożyczkobiorca ZOBOWIĄZUJE SIĘ do oddania pożyczonej kwoty zgodnie z warunkami określonymi w umowie, którą podpisał. Tę kwotę często nazywamy „zobowiązaniem”.

Zadłużenie to z kolei zobowiązanie, które nie zostało spłacone w terminie. Pożyczkobiorca, w momencie upływu daty płatności, staje się dłużnikiem. Jeżeli po dwóch miesiącach zadłużenie nadal wynosi co najmniej 200 złotych, dłużnik może zostać wpisany m.in. do Krajowego Rejestru Dłużników. Pożyczkodawca natomiast sprzedaje dług funduszowi lub firmie windykacyjnej lub samodzielnie ubiega się o sądowy nakaz zapłaty. Jeśli dłużnik nadal nie ureguluje płatności, sprawa trafia do komornika.

Kancelaria oddłużeniowa z dużym doświadczeniem

Pracując w kancelarii oddłużeniowej, na co dzień spotykamy się z trudnymi przypadkami wynikającymi z niespłaconej pożyczki lub niewywiązania się z warunków umowy kredytowej. Pisemne, oficjalne ponaglenia nie zawsze są jasne dla naszych Klientów. Staramy się wszystko dokładnie wytłumaczyć, podejmując się analizy sprawy. Następnie ustalamy strategię działania, która będzie według nas najbardziej efektywna w przypadku danej sytuacji. Zawsze rozważamy ugodowe porozumienie z wierzycielem, jednak nie zawsze jest ono możliwe – czasami sprawy po prostu zajdą za daleko. Jako specjaliści z dużym doświadczeniem, nie boimy się spotkań w sądzie. Reprezentujemy naszych Klientów, przedstawiając argumenty, które przemawiają na ich korzyść. Cieszymy się niezwykle dużą skutecznością, która wynika przede wszystkim z doświadczenia. Nasza kancelaria oddłużeniowa działa nieprzerwanie od 13 lat. Specjaliści i prawnicy, którzy są w niej zatrudnieni, pracują na terenie całego kraju.

Jeśli długi spędzają Ci sen z powiek, zgłoś się do nas.
Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Zapraszamy do naszego słownika pojęć prawno-finansowych.

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy