Restrukturyzacja umowy kredytowej – kiedy jest możliwa?

Dla wielu osób, borykających się z problemami finansowymi, które wynikają z nagłych losowych wydarzeń, takich jak: choroba, utrata pracy czy wpadnięcie w nałóg, jedynym wyjściem jest restrukturyzacja zobowiązań finansowych. Czym jest i na czym polega?

Restrukturyzacja zadłużenia sposobem na wyjście z długów

Osoby, które zaciągnęły zobowiązania nie mogły przewidzieć, że w ich życiu pojawią się komplikacje, które uniemożliwią im regularne spłacanie rat. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się do banku o restrukturyzację umowy kredytowej. Na czym polega restrukturyzacja takiej umowy? Jest to wprowadzenie w niej takich zmian, które umożliwią Klientowi regularne spłacanie zobowiązania często w dużo niższych miesięcznych ratach.

Sposoby restrukturyzacji zadłużenia

Możliwości restrukturyzacji jest wiele np. zmiana terminu spłacania raty, redukcja jej wysokości, wydłużenie okresu spłaty całego zobowiązania czy zmiana oprocentowania. Poniżej ich krótka charakterystyka.

Wydłużenie okresu kredytowania

Jedną z możliwości, jakie dają banki jest wydłużenie okresu kredytowania. Wiąże się to ze wzrostem kosztu kredytu, jednak to nic w porównaniu z rosnącym zadłużeniem. Klient udając się do banku podpisuje aneks do umowy. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla banku, który regularnie otrzymuje wpłaty, jak i dla Klienta, któremu nie narasta zadłużenie.

Zmiana terminu spłaty raty

Kolejną z możliwości, jakie dają Klientom banki jest zmiana terminu spłacania raty. Czasem nawet niewielka zmiana w harmonogramie spłat ułatwi kredytobiorcy regularne spłacanie zobowiązania. Zdarzają się sytuację, że wystarczy zmiana dnia miesiąca, w którym kredytobiorca musi uregulować ratę.

Wakacje kredytowe

Inną metodą walki z trudnościami związanymi ze spłatą kredytu są tzw. wakacje kredytowe. Bank może wyrazić zgodę na „przerwę” w spłacie rat lub samych odsetek na okres np. 3 miesięcy.

Konsolidacja zadłużenia

Banki często proponują również połączenie kilku kredytów w jeden, dzięki temu zamiast kilku rat, kredytobiorca spłaca tylko jedną. To duże ułatwienie przy planowaniu miesięcznych wydatków.

Zmiana zabezpieczenia

Bank może wyrazić również zgodę na sprzedaż przedmiotów będących zabezpieczeniem udzielonego kredytu. Środki pozyskane ze sprzedaży zostają przeznaczone na spłatę zadłużenia. Warto jednak wiedzieć, że nadwyżka ze sprzedaży pozostaje w kieszeni kredytobiorcy.

Warto negocjować

Niezależnie od tego w jak trudnej sytuacji znajduje się kredytobiorca zawsze warto negocjować z bankami. Mamy na swoim koncie wiele takich rozmów, które pomogły Klientom uporać się z problemami finansowymi. Jeśli również macie problem z regularnym regulowaniem zobowiązań, zgłoście się do nas. Pomożemy Wam wyjść z długów.

Skontaktuj się już dziś: pomoc@portal-dluznika.pl

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy