Kompleksowe oddłużanie. Drobne sprawy mają duże znaczenie

Oddłużanie to nie tylko walka o zawrotne kwoty, ale także poświęcanie uwagi sprawom z pozoru błahym. Zignorowanie nakazów na mniejsze kwoty może skończyć się fatalnie i zniweczyć wysiłek włożony we wcześniejsze działania.

Oddłużamy krok po kroku

Oddłużanie to często skomplikowany proces, na który nakłada się kilka mniejszych spraw i jedna lub dwie większe. Wygranie spraw o duże kwoty to sukces, który szybko może odejść w zapomnienie jeśli dłużnik zbagatelizuje nakazy zapłaty na niższe sumy. Pozew, niezależnie od wysokości kwoty, działa zawsze tak samo. Wierzyciel może wystąpić z wnioskiem o nadanie nakazowi zapłaty wykonalności, a później ubiegać się o egzekucję komorniczą, która z kolei jest tym, przed czym usilnie bronimy naszych klientów.

Mała kwota, duże znaczenie

Niedawno broniliśmy klienta w sprawie na blisko 100 tysięcy złotych, o które pozwał go Open Finance Wierzytelności Detalicznych Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Udało nam się wygrać tę sprawę, ale w międzyczasie nasz Klient otrzymał kolejny nakaz zapłaty. Tym razem chodziło o 1200 złotych. Kwota teoretycznie niewielka, ale sam dokument bardzo istotny. Podejmując współpracę z Klientem jesteśmy nastawieni na efekt końcowy – naszym celem jest oddłużenie zleceniodawcy. Bez wahania rozpoczęliśmy działania nad wycofaniem następnego pozwu Open Finance. Pan Kamil był zaskoczony tym, że tak szybko zareagowaliśmy. Dla nas to normalny tryb pracy. Wychodzimy z założenia, że jeśli ktoś był w stanie pozwać naszego Klienta na niską kwotę, my możemy go bronić.

Wygrana w sądzie

Wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty i ponownie wygraliśmy z Open Finance Wierzytelności. Powództwo zostało oddalone, a Fundusz musi zwrócić koszty procesowe. W ten sposób dopięliśmy swego i uczciwie mogliśmy uścisnąć Panu Kamilowi dłoń w podzięce za współpracę.

Od 13 lat zajmujemy się oddłużaniem, wyciągając Klientów ze spirali zobowiązań, reprezentując ich podczas negocjacji i w sądzie. Poświęcamy uwagę sprawom dużym i małym. Działamy kompleksowo, przywracając stabilność finansową. Jeśli borykacie się z problemem spłaty pożyczki/kredytu lub macie wątpliwości co do zapisów w umowach – zgłoście się do nas.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Wyrok w tej sprawie: