Ugoda do wypowiedzianego kredytu hipotecznego – tym razem z Getin Bank

Dziś ugoda do wypowiedzianego kredytu hipotecznego w Getin Bank. Ale od początku… Kilka miesięcy temu zwrócili się do nas Państwo G., którzy poszukiwali kancelarii, która szybko i przede wszystkim skutecznie wynegocjuje warunki porozumienia z Getin Bank. Chodziło o wypowiedziany prawie 2 lata temu kredyt hipoteczny. Łączna kwota do spłaty przekraczała 160 000 zł. Niestety wyznaczony był juz termin licytacji i należało sprawę załatwić jak najszybciej. Wcześniejsze negocjacje spełzły na niczym…

Na początku negocjacji Bank postawił wręcz zaporowe warunki. Należało dokonać jednorazowej wpłaty kwoty 70 000 zł, przy czym Bank nie gwarantował zawarcia porozumienia. Decyzja miała zostać podjęta w późniejszym terminie. Na całe szczęście negocjacje przebiegły na tyle sprawnie, że kwota początkowa spadła do 45 000 zł i po dokonaniu wpłaty została w całości zaliczona na poczet spłaty kapitału. Wiadomo – im niższy kapitał tym krótszy czas kredytowania i oczywiście niższe odsetki. Ponadto Bank umorzył 30% naliczonych odsetek karnych. Oczywiście odsetki z karnych 10% zostały zmniejszone do 3,5%. Raty w wysokości 1400 zł.

Jedyny minus – kapitalizacja części odsetek, ale biorąc pod uwagę presję czasu i powyższe warunki uważamy, że ugoda została zawarta na całkiem przyzwoitych warunkach. Pewnie gdybyśmy mieli więcej czasu umorzylibyśmy całośc naliczonych odsetek karnych.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Tagi: Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Kancelaria Prawna Exire, Getin Bank, Wypowiedziany kredyt hipoteczny