Pętla chwilówek - dlaczego warto bronić się przed nakazem zapłaty?

W jednym z ostatnich artykułów na naszym Portalu poruszyliśmy temat chwilówek. Minęło kilka świątecznych dni i rozdzwoniły się telefony, przyszła masa e-maili z zapytaniami o pomoc. Dziś chcielibyśmy uzupełnić poprzedni artykuł (-> https://portal-dluznika.pl/2017/04/16/petla-chwilowek-poradnik-dla-kazdego-dluznika-czyli-nie-daj-sie-oskubac/) o przykład z życia. Nie będziemy już tłumaczyć, czym jest pętla chwilówek i jak się z niej wychodzi, chcielibyśmy się odnieść do przypadku Pani Agnieszki, która trafiła do nas z kilkunastoma pożyczkami - wszystkimi spłaconymi, a mimo to wierzyciele pozywają naszą Klientkę i dochodzą jakiś przedziwnych roszczeń. A dlaczego przedziwnych? Proszę bardzo. Poniżej pismo z firmy Vivus.

Okazuje się, że nasza Klientka pożyczyła łącznie kwotę 5000 zł (pożyczka na 1500 zł i 3500 zł z lutego 2016 roku). Wraz z prowizją do spłaty kwota łącznie 5423 zł.

I teraz najlepsze, Pani Agnieszka dokonała wpłat na łączną kwotę 7500 zł za tzw. przedłużanie terminu spłaty. Nasuwa się więc pytanie, ile na dziś pozostaje do spłaty? Naszym zdaniem saldo zobowiązania Pani Agnieszki wykazuje nadpłatę. Zdaniem Vivusa 5423 zł salda początkowego + 120,20 zł odsetek = 5543,20 zł. Co więc stało się z wpłatami na 7500 zł? Zdaniem Vivusa "widziały gały co brały" i te opłaty przepadają.

A jakie jest nasze zdanie nt temat? Nie dość, że opłaty są bezzasadne bowiem mają charakter kar umownych co w relacji pożyczkodawca - konsument jest praktyką niedozwoloną, to należy w tej sytuacji rozliczyć saldo zobowiązania i dokonać zwrotu nadpłaty. Zatem na rachunek Pani Agnieszki powinna wrócić kwota ok 2030 zł. A co jeżeli Vivus nie będzie zainteresowany polubownym zwrotem środków? Oczywiście wytoczymy powództwo, mało tego Vivus zostanie obciążony dużymi kosztami postępowania.

Pytanie jest jeszcze jedno, jakim prawem firma windykacyjna nęka naszą Klientkę, która nie ma długu, nie ma żadnych zobowiązań wobec Vivus, ba - jest wierzycielem pożyczkodawcy i jak już to Pani Agnieszka powinna rozpocząć windykację!!! Póki co grzecznie wezwiemy Vivus i firmę windykacyjną do zaprzestania tych praktyk. Jeżeli to nie pomoże poważnie zastanowimy się nad skierowaniem sprawy do sądu w postepowaniu cywilnym oraz złożymy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Na koniec dodam tylko, że Pani Agnieszka podobnych spraw ma kilkanaście. Z naszych wyliczeń wynika, że powinna otrzymać zwrot na kwotę ponad 20 000 zł. Tak właśnie dłużnik, pod warunkiem że wie ja wychodzić z długów, z dłużnika szybko może stać się wierzycielem.

Życząc wszystkim miłego dnia, pozostajemy do dyspozycji: pomoc@portal-dluznika.pl

 

Tagi: Kancelaria Prawna Exire, Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Chwilówki, Pętla chwilówek, Vivus

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy