Komornik rozliczył koszty postępowania egzekucyjnego. Sprawdź czy zrobił to prawidłowo

Była egzekucja komornicza z nieruchomości, była ugoda i było postanowienie komornika, w których rozliczył koszty postępowania egzekucyjnego, które skutecznie zaskarżyliśmy w zakresie podatku Vat oraz wnosząc jednocześnie o miarkowanie kosztów egzekucji. Sąd podzielił nasze racje i uchylił postanowienie Komornika Sądowego w zakresie ustalenia podatku Vat na kwotę 7.341,44 zł i obciążenia tą kwotą dłużniczki.

Sąd zważył, że Komornik Sądowy określając wysokość kosztów postępowania egzekucyjnego nie może podwyższyć opłaty egzekucyjnej ustalonej na podstawie art. 49 ust. 1 i 2 ustawy o komornika sądowych i egzekucji o stawkę podatku od towaru i usług (por. uchwała Sądu Najwyższego z dnia 07 lipca 2016 III CZP 34/16).

W zakresie miarkowania kosztów egzekucji sąd wniosek oddalił co oczywiście będziemy żalić. Póki co w kieszeni naszej Klientki pozostaje kwota blisko 7.350 zł.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Tagi: Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Kancelaria Prawna Exire, Koszty egzekucji

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy