Procesujemy się z Profi Credit - wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty

I kolejny ciekawy sukces - wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty. Tym razem w sprawie z powództwa Profi Credit, z którym procesujemy się w kilku sprawach. Sąd na tym etapie podzielił nasze racje.

Sprawa jak to często ma miejsce dotyczyła nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym z weksla. Wnieśliśmy skutecznie zarzuty. Pomijając błędnie wypisany weksel, naszym zdanie pożyczka została w całości spłacona. Mało tego naszym zdaniem istnieje znaczna nadpłata, a pozwanemu przysługuje zwrot. Ponieważ zgodnie z art. 492 § 3 kpc nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla, warrantu, rewersu lub czeku staje się natychmiast wykonalny po upływie terminu do zaspokojenia roszczenia. W razie wniesienia zarzutów sąd może na wniosek pozwanego wstrzymać wykonanie nakazu. Właśnie to się stało.

Sąd uznał okoliczności przywołane w sprawie za prawdopodobne. W szczególności wzięto pod uwagę zarzut niewłaściwego wypełnienia weksla in blanco, niezgodnie z deklaracją wekslową oraz wygaśnięcia zobowiązania wskutek zapłaty. Zdaniem sądu podniesione kwestie mogą powodować wątpliwości co do zasadności wydania nakazu zapłaty.

Nasz email: pomoc@portla-dluznika.pl

Tagi: Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Kancelaria Prawna Exire, Profi Credit, Wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

Inne sprawy