Wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty wydanego na podstawie weksla

Dziś bardzo ciekawy temat – wstrzymane wykonalności nakazy zapłaty wydanego na podstawie weksla. Nie każdy wie, że nakaz zapłaty wydany w postępowaniu nakazowym z weksla jest bardzo skutecznym ale i niebezpiecznym narzędziem dochodzenia roszczeń przeciwko pozwanemu. Po upływie 2 tygodni od doręczenia takiego nakazu, powód może rozpocząć egzekucję komorniczą i to niezależnie od tego, czy pozwany złożył zarzuty od nakazu zapłaty czy nie.

Wiele z osób, która zwracają się do nas po pomoc, biorąc pożyczkę  podpisało tzw. weksel in blanco. Takie weksle są niekiedy wypełniane na kwoty zupełnie nie odpowiadające faktycznemu zadłużeniu danej osoby.

Jak bronić się przed nakazem zapłaty wydanym w postępowaniu nakazowym na podstawie weksla? Należy zawsze składać wniosek o wstrzymanie wykonania nakazu. Wstrzymanie wykonania nakazu zapłaty leży w gestii Sądu orzekającego.

Oto przykład takiego postanowienia, które uzyskaliśmy w ostatnim czasie.

 

wstrzymanie-wykonalnosci-nakazu-zaplaty-wydanego-na-podstawie-weksla

Tagi: Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Kancelaria Prawna Exire, Wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty, Weksel, Zarzuty od nakazu zapłaty