Pozew z weksla – jak się bronić?

Kolejna bardzo ciekawa sprawa, w której Sąd podzielił nasze argumenty. Tym razem pozew z weksla – jak się bronić?

Zwróciła się do nas Pani Zosia, która z uwagi na trudną sytuację finansową zaciągnęła pożyczkę zabezpieczoną wekslem. Pani Zosia nie spłaciła pożyczki w terminie i na podstawie wypełnionego weksla została pozwana do Sądu. Problem tylko w tym, że na wekslu została wpisana suma obejmująca nie tylko kapitał pożyczki i odsetki ale prawdopodobnie inne bliżej nieokreślone opłaty. Fakt faktem do zapłaty było dużo więcej, niż pierwotnie pożyczono. Był też drugi problem. Powód wpisał na wekslu miejsce płatności według swojego uznania. W praktyce było to miasto, w którym powód prowadził działalność pożyczkową. Nie zgadzając się z tym podnieśliśmy zarzut niewłaściwości miejscowej Sądu. I… Sąd przyznał nam rację i wziął Panią Zosię w obronę. Teraz nie będzie ona musiała jechać prawie 200 km, aby bronić się przed pozwem.

Oczywiście odradzamy branie pożyczek zabezpieczonych wekslami, ale jeśli również o Ty znalazłeś się w podobnej sytuacji jak p. Zosia, zgłoś się do nas.

Ważna uwaga: weksel jest podstawą do wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, a obrona przed takim nakazem jest trudniejsza. Nakaz wydany na podstawie weksla po upływie dwóch tygodni staje się wykonalny i może być skierowany do egzekucji. Nie oznacza to jednak, że należy rozłożyć ręce albo płakać i płacić.

Zawsze warto sprawdzić, czy można powalczyć procesowo, co czynimy z pełnym zaangażowaniem. A jeśli uda się pomóc słabszemu jest jeszcze coś bezcennego – satysfakcja.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Pozew z weksla 1

Pozew z weksla 2

Pozew z weksla 3

Tagi: Kancelaria Oddłużeniowa Białkowski, Kancelaria Prawna Exire, Pozew z weksla, Sprzeciw od nakazu zapłaty z weksla, Oddłużanie, Kancelaria Oddłużeniowa,