Sprzeciw w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Dziś omówimy sprzeciw w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Nim jednak przejdziemy do szczegółów, kilka słów wstępu.

Cytując stronę e-Sądu: Elektroniczne Postępowanie Upominawcze przewidziane jest dla roszczeń pieniężnych dochodzonych w trybie przepisów rozdziału 3; działu V tytułu VII księgi pierwszej części pierwszej Kodeksu postępowania cywilnego. Elektroniczne postępowanie upominawcze zostało wprowadzone jako odrębne postępowanie, mające charakter wezwania do zapłaty w sprawach, w których stan faktyczny nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzenia postępowania dowodowego. Nakaz zapłaty wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma postać wyłącznie elektroniczną i jest dostępny w systemie teleinformatycznym e-sądu www.e-sad.gov.pl po podaniu unikalnego kodu nakazu (20 znakowego) umieszczonego w lewym górnym rogu wydruku weryfikacyjnego. Klauzula wykonalności wydana w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma postać wyłącznie elektroniczną i jest dostępna zawsze wraz z nakazem zapłaty, do którego została wydana, w systemie teleinformatycznym e-sądu www.e-sad.gov.pl.

Elektroniczne postępowanie upominawcze jest często wykorzystywane przez firmy skupujące długi, fundusze sekurytyzacyjne, chwilówki. Jest to dość wygodny i szybki sposób dochodzenia roszczeń przez tzw. powodów masowych. Do pozwu w EPU nie trzeba załączać żadnych dokumentów.

Sprzeciw w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Jeżeli uważasz, że kwota z pozwu jest zbyt duża, jeżeli zastanawiasz się, czy dług nie jest przedawniony, jeżeli nie masz długu w firmie, która Cię pozwała, nie pamiętasz z czego wynika roszczenie - wnieś sprzeciw od nakazu zapłaty!

Sprzeciwu w elektronicznym postępowaniu upominawczym ma jeszcze jeden skutek: - po złożeniu sprzeciwu sprawa trafia do sądu właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Wtedy możesz bronić się przed Sądem blisko Ciebie, a nie przed Sądem w Lublinie oddalonym o dziesiątki, a może i setki kilometrów od Twojego miejsca zamieszkania.

Dostałeś nakaz zapłaty? Masz 14 dni na wniesienie sprzeciwu? Prześlij nam dokumenty, a zobaczymy, czy warto się bronić.

Jedna ze spraw, w których ostatnio wnieśliśmy sprzeciw:

Sprzeciw w elektronicznym postępowaniu upominawczym

Jak zwykle zachęcamy do kontaktu. Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy