Getin Bank umorzył egzekucję

Getin Bank umorzył egzekucję

Kilka tygodni temu, w tym wątku -> https://portal-dluznika.pl/2015/12/08/bank-sprzedal-kredyt-i-dalej-prowadzi-egzekucje/ pisaliśmy, że wobec sprzedaży wierzytelności na wolnym rynku w trakcie egzekucji, Bank powinien natychmiast złożyć wniosek o jej umorzenie. Mowa tu o przypadkach, kiedy egzekucja prowadzona jest na podstawie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego. Kolejny wierzyciel chcąc dochodzić roszczeń powinien najpierw uzyskać tytuł wykonawczy i dopiero skierować sprawę do egzekucji.

Dziś prezentujemy kolejną taką sprawę. Kilka miesięcy temu o pomoc zwróciła się do nas Pani Dorota z Warszawy. Niestety Getin Bank mimo początkowego zainteresowania umową ugody zbył wierzytelność na rzecz spółki Get Back, a prowadzone rozmowy zostały zerwane. Na całe szczęście już wiemy, że Get Back zgodzi się na porozumienie w sprawie spłaty wierzytelności, zapewne też dojdzie do dużego umorzenia części zobowiązania. Bank natomiast po sprzedaży wierzytelności, w odpowiedzi na wezwanie naszego adwokata, umorzył postępowanie egzekucyjne w całości. W ten sposób zyskaliśmy na czasie i mamy kilka miesięcy na domknięcie spraw formalnych w sprawie zawarcia umowy ugody. Oczywiście jak zwykle do sprawy powrócimy i poinformujemy o finalnych warunkach porozumienia z Get Back.

Pani Dorota i jej rodzina właściwie z dnia na dzień zamknęła temat egzekucji. Teraz powalczymy jeszcze o koszty, tak aby nasza Klientka zapłaciła jak najmniej.

Masz podobny problem? Szukasz rozwiązania? Nasz email: pomoc@portal-dluznika.plGetin Bank umorzy egzekucję