Ugoda w PKO BP

Ugoda w PKO BP

Nie zawsze udaje nam się wynegocjować porozumienie z bankiem wg pierwotnych założeń ustalonych z klientem. Są bowiem takie przypadki, na które nie ma żadnej siły. Tak też, było i w tym przypadku, a jeżeli już mówimy o sukcesie, to jest on tylko połowiczny. Nie mniej uważam, że o takich przypadkach także należy wspominać i uświadamiać naszych czytelników, że pomimo braku zgody na porozumienie w kształcie i formie o którą wnioskowaliśmy, ugoda w PKO BP jest możliwa. Ale...

Po kolei. Nasz klient zlecił nam negocjacje w PKO BP. Naszym celem było rozpisanie ponowne harmonogramu spłaty zobowiązania na drodze polubownej z miesięcznie płatnymi z ratami w wysokości nie większej niż 700 zł. Klient od blisko roku pozostawał bez pracy, bez możliwości dokonywania regularnych spłat co w rezultacie spowodowało wypowiedzenie umowy kredytu hipotecznego. Drugi problem stanowił fakt, że miała to być już 3 ugoda z tym samym Bankiem. Dwie wcześniejsze ugody także zostały zerwane. Kredytobiorca nie wywiązał się z ustaleń.

Mimo wielu tygodni rozmów, składanych pism, kontaktów telefonicznych, negocjacji w placówce CRW w Warszawie nie udało nam się uzyskać oczekiwanego porozumienia. Bank za każdym razem był nieugięty. W ramach prowadzonych rozmów udało się wynegocjować, że Bank przychyli się jedynie do wniosku sprzedaży nieruchomości na wolnym rynku. Z dwojga złego jest to sukces, ale w okrojonym kształcie.

Na szczególną uwagę zasługują argumenty w sprawie. Klient dzięki takiemu rozwiązaniu po sprzedaży nieruchomości pozostaje bez mieszkania (to prawda), ale pozostaje też bez długu, który bez wątpienia nadal pozostawałby w egzekucji. W ten sposób w skali wartości nieruchomości zaoszczędza ogromną kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto sprawa załatwiana jest poprzez zawarcie stosownego porozumienia. Taka ugoda w PKO BP sankcjonująca sprzedaż nieruchomości na wolnym rynku standardowo w PKO BP można zawrzeć na okres do 12 miesięcy z możliwością wydłużenia na kolejny okres. Przez ten okres egzekucja oczywiście pozostaje zawieszona. I rzecz szczególnie ważna - Klient unika ogromnych kosztów egzekucji 15% wynikających z art. 49 uoksie.

Wyrażając zgodę na porozumienie w tym kształcie Klient licząc na okrągło zaoszczędził kwotę min 170 000 zł. Należy także zaznaczyć, że bank odstąpił od dochodzenia części odsetek karnych.

Jak zawsze zachęcam do kontaktu: pomoc@portal-dluznika.pl

ugoda w pko bp 1

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy