Coraz więcej dłużników decyduje się na profesjonalne oddłużanie z pomocą prawnika. Wsparcie prawnika w oddłużaniu zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zwiększa kontrolę nad długiem. Prawnik do rozwiązywania długów dysponuje wiedzą i doświadczeniem, które przydają się między innymi w czasie rozmów z wierzycielami, analizy dokumentów czy postępowania sądowego. Sprawdź, kiedy przyda się pomoc prawnika w spłacie zadłużenia.
Wsparcie prawnika w oddłużaniu – kiedy warto?
Są takie sytuacje w życiu, kiedy zwracamy do prawnika o pomoc. Dotyczy to na przykład rozwodu, alimentów, niesłusznego zwolnienia czy likwidacji spółki. Profesjonalna pomoc prawna jest dostępna również dla osób zmagających się z zadłużeniem – rolą prawnika od oddłużania jest analiza sytuacji finansowej klienta i zaproponowanie indywidualnie dobranych rozwiązań. Kiedy warto skorzystać z jego wsparcia?
Skomplikowana sytuacja finansowa
Jeśli wpadłeś w spiralę zadłużenia i nie możesz sobie poradzić ze spłatą długów, przyda Ci się skuteczny prawnik. Oddłużanie ze wsparciem eksperta nie ma nic wspólnego z zaciąganiem kolejnych kredytów na spłatę poprzednich zobowiązań. Prawnik do rozwiązywania długów zastosuje skuteczne metody mające na celu odzyskanie stabilności finansowej. Pamiętaj, że pożyczka dla zadłużonych to tylko kolejny dług, a nie rozwiązanie! Doświadczony prawnik nigdy nie zaproponuje Ci tego rodzaju „pomocy”, a wręcz będzie Ci to odradzał.
Profesjonalne negocjacje z wierzycielami
Wsparcie prawnika w oddłużaniu przyda się szczególnie podczas negocjacji z wierzycielami. Czy wiesz, że większość powierzanych nam spraw wcale nie trafia do sądu? Skuteczne negocjacje z wierzycielem to sposób na restrukturyzację umowy kredytowej, czyli zmianę warunków na korzystniejsze. Wierzyciele bardzo często są otwarci na rozmowę, jednak dłużnicy nie są biegli w terminologii bankowej i obawiają się bycia na straconej pozycji. Doświadczony w negocjacjach prawnik zapewni wsparcie i pomoże osiągnąć atrakcyjną dla obu stron ugodę.
Analiza dokumentów
W pierwszej kolejności prawnik poprosi Cię o dostarczenie wszystkich dokumentów związanych z kredytami, pożyczkami i chwilówkami. Ich analiza jest niezbędna do prawidłowej oceny sytuacji finansowej klienta i zaplanowania dalszych działań. Może się też zdarzyć, że prawnik znajdzie w umowie tzw. klauzule abuzywne, których nie wolno stosować – w takiej sytuacji może dojść do unieważnienia umowy.
Pomoc dopasowana do indywidualnych potrzeb
Prawnik dokładnie analizuje całą sytuację finansową klienta, by móc jak najlepiej dobrać plan oddłużania. Każdy przypadek jest inny, dlatego profesjonalna pomoc prawna polega na indywidualnym podejściu i dopasowaniu planu oddłużania do konkretnych potrzeb.
Reprezentowanie w sądzie
Niektóre sprawy trafiają do sądu, gdzie konieczne jest wsparcie prawnika w oddłużaniu. Adwokat pomoże wypracować najlepsze możliwe rozwiązanie, a także dołoży wszelkich starań, by wstrzymać postępowanie egzekucyjne w celu podjęcia negocjacji. Warto też zauważyć, że wiele firm windykacyjnych niesłusznie dochodzi roszczeń, które są na przykład przedawnione. Doświadczony prawnik bardzo szybko rozpozna oszustwo i wykaże w sądzie, że nie masz obowiązku spłaty długu wskazanego w wezwaniu do zapłaty.
Pomoc w odzyskaniu stabilności finansowej
Prawnik specjalizujący się w rozwiązywaniu długów bardzo dobrze wie, jakie pułapki czyhają na dłużników. Jego wsparcie będzie pomocne nie tylko podczas wychodzenia z długów, lecz również w późniejszym okresie, kiedy zaczniesz oszczędzać i inwestować. Adwokat podpowie, czego unikać podczas szukania dodatkowych środków i w jaki sposób budować pozytywną historię kredytową.
Kancelaria oddłużeniowa – kiedy warto się do niej zwrócić?
Prawnik z kancelarii oddłużeniowej dysponuje różnorodnymi metodami, które mają na celu redukcję długów i przywrócenie stabilności finansowej. Należą do nich między innymi negocjacje z wierzycielami, obrona procesowa czy upadłość konsumencka. Adwokat dobiera metody, które są najmniej szkodliwe dla historii kredytowej dłużnika, zaczynając od analizy dokumentów i negocjacji warunków spłaty z wierzycielami.
W przypadku dłużników niewypłacalnych, czyli takich, którzy nie są w stanie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych przez okres przekraczający 3 miesiące, prawnik może zaproponować ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Na pomoc adwokata możesz liczyć na każdym etapie sprawy – zarówno podczas wypełniania wniosków, jak i postępowania sądowego.
Jeśli masz wątpliwości, czy skorzystać z pomocy prawnika przy oddłużaniu, warto przemyśleć swoją sytuację finansową i skonsultować się z kancelarią oddłużeniową w celu otrzymania wyczerpujących odpowiedzi. Portal Dłużnika zapewnia bezpłatne konsultacje telefoniczne i online, na które można się umówić w dogodnym terminie.