Spłacone zobowiązanie w sądzie? Czy to w ogóle możliwe? Jak pokazuje dzisiejsza sprawa z Provident jak najbardziej tak może być. Nasza Klientka uregulowała pożyczkę, którą otrzymała grubo ponad wypłacony kapitał, a jeszcze domagano się od niej 1.181,67 zł. Nie mogliśmy przejść nad tym faktem obojętnie i podjęliśmy się obrony Pani Hanny przed wydanym nakazem zapłaty. Mecenasi z Portalu Dłużnika podnieśli odpowiednie zarzuty, które zostały uwzględnione przez sąd. Powództwo upadło w całości.
Powód: Provident Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 1.181,67 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Spłacone zobowiązanie w sądzie? Czy to możliwe?
Mecenasi z naszej kancelarii specjalizujący się oddłużaniu, spotkali się z wieloma rzeczami, które nie powinny mieć miejsca. Co z tego, że to nas oburza i uważamy, że nigdy nie powinno się zdarzyć. Niestety to się działo i dzieje nadal. Zawyżanie opłat związanych z udzielonym finansowaniem, wciskanie w umowy jakiś dziwnych i oczywiście płatnych pakietów, ubezpieczeń, usług dodatkowych, stało się powszechną praktyką szczególnie instytucji pozabankowych. Kuriozum tego wszystkiego stanowią pozwy wnoszone do sądu o zapłatę uregulowanych już zobowiązań lub co jeszcze bardziej niewiarygodne, tych już osądzonych. Tak, bo i takie sytuacje mają miejsce. Kilka lat temu został wydany wyrok oddalający roszczenie, uprawomocnił się, a dawny pożyczkodawca ponownie występuję do sądu z tym samym powództwem, albo sprzedał nieistniejący dług innemu podmiotowi, który dochodzi go jako nowy wierzyciel.
Provident przegrywa w sądzie
W przypadku sprawy z Provident nie mieliśmy większych trudności w wykazaniu niezasadności tego powództwa. Przedłożyliśmy sądowi tak klarowne dowody na nieistnienie długu, że ten oddalił roszczenie. Spłacone zobowiązanie w sądzie nigdy nie powinno trafić do sądu. Na szczęście sąd podzielił nasze zarzuty i oddalił powództwo Provident w całości. Kosztami procesu oczywiście został obciążony powód.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.
Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/