Dłużniku pamiętaj, że masz prawo zakwestionować roszczenie, wnosząc sprzeciw lub zarzuty od nakazu zapłaty. Jest to czynność, którą powinieneś bezwzględnie wykonać jeżeli takowy dokument zostanie ci doręczony. Najlepiej jeżeli zrobisz to z pomocą wyspecjalizowanej w oddłużaniu kancelarii prawnej. Także, gdy zostałeś pozwany o zapłatę z weksla. To właśnie w takim postępowaniu skutecznie pomogliśmy naszemu Klientowi. Dłużnik wekslowy zdaniem firmy pożyczkowej winien był 14.000 zł. Firma pożyczkowa nie zgadzając się z wyrokiem jaki zapadł w sądzie rejonowym, wniosła apelację. Ale i tutaj musiała pogodzić się z porażką. Apelacja została oddalona w całości.
Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 14.000,00 zł
Zadanie: Obrona procesowa w sądzie I i II Instancji
Uzyskany efekt: Apelacja oddalona w całości
Zarzuty lub sprzeciw od nakazu zapłaty i co dalej?
Przepisy ściśle ustalają termin, w którym możemy zaskarżyć nakaz zapłaty. Termin 14 dni biegnie od dnia doręczenia pozwanemu tego dokumentu. Jeżeli zarzuty lub sprzeciw zostały wniesione w przewidzianym przez ustawodawcę terminie, jednocześnie nie zawierają one żadnych braków formalnych lub zostały uzupełnione na zasadach przewidzianych prawem, to sąd po prostu wyznacza rozprawę. Wówczas sprawa toczy się na tak zwanych zasadach ogólnych, czyli na postępowaniu jawnym i kończy się wydaniem wyroku.
Inaczej wygląda sytuacja, kiedy nakaz zostaje wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Tutaj po wniesieniu sprzeciwu nakaz traci swoją moc i sprawa zostaje skierowana do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania dłużnika. Dalej ten właśnie sąd podejmuje decyzję jaki dalszy przebieg nada konkretnej sprawie.
Wniesienie zarzutów lub sprzeciwu powoduje, że otwiera się drugi etap postępowania. Taki, w którym pozwany może brać czynny udział. Ale zawsze pierwszym, bardzo istotnym krokiem do rozpoczęcia tego etapu jest złożenie skutecznego sprzeciwu lub zarzutów. Takie pismo powinno być napisane w przemyślany sposób, ponieważ skutki zaniedbań mogą okazać się nieodwracalne.
Dlatego, aby uniknąć niepotrzebnych problemów polecamy skorzystać z pomocy naszych wyspecjalizowanych w oddłużaniu prawników z portalu Dłużnika.
Jak dłużnik wekslowy przestał być dłużnikiem
O naszej kompetencji przekonał się Pan Bogdan, którego skutecznie obroniliśmy przed niezasadnym roszczeniem Profi Credit, a sąd II instancji tylko postawił kropkę nad „i” oddalając apelację powoda w całości.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.
Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/