Sprzedaż długu odbywa się na podstawie cesji wierzytelności. Bardziej obrazowo – Twój pożyczkodawca sprzedaje Twój dług innemu podmiotowi i to teraz on jest właścicielem długu i może dochodzić odzyskania należności od Ciebie. Spotkała Cię cesja do Ultimo i nakaz zapłaty – co robić? To co zwykle w przypadku pozwów w sądzie dotyczących niespłaconych długów – bronić się i walczyć o swoje prawa. Akurat Ultimo (teraz B2 Impact) to bardzo "wdzięczny" przeciwnik. Przegrywa masę spraw!
Powód: Ultimo NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 1.823,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Cesja do Ultimo i nakaz zapłaty – co robić?
Ultimo jest jednym z wielu i jednym z największych funduszy skupujących długi w Polsce. Już tysiące naszych klientów miało do czynienia z windykacją i pozwami od Ultimo. Fundusze skupują długi wręcz hurtowo, całymi pakietami. Ultimo w niczym się w tym nie różni. No może tym, że statystycznie pojawia się u nich więcej błędów w umowach cesji, które są podstawą do zakwestionowania długu w sądzie. Ultimo, po przejęciu długu postępuje według znanego wszystkim schematu. Najpierw dłużnik otrzymuje pisemną informację o cesji długu. Później rozpoczyna się polubowna windykacja w celu odzyskania należności. Telefony, wiadomości tekstowe, czy te przesyłane za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wezwania do zapłaty, ostateczne wezwania do zapłaty, straszenie sądem i komornikiem. W końcu, jeśli polubowna windykacja nie przynosi pożądanych efektów, sprawa kierowana jest do e-sądu.
Cesja do Ultimo i nakaz zapłaty – co robić na etapie EPU?

Cesja do Ultimo i nakaz zapłaty - co robić
EPU to Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. To sąd działający w dużej mierze online i prowadzony jest przez XVI Wydział Cywilny Sądu Rejonowego w Lublinie. Znajdziesz go pod tym adresem internetowym: https://www.e-sad.gov.pl/. Jeśli zmagasz się z nieterminowymi płatnościami, warto założyć tam konto, aby trzymać rękę na pulsie i nie być zaskoczonym listem poleconym z sądu. Kiedy dotyka Cię cesja do Ultimo i nakaz zapłaty – co robić? Działać! Masz kilka opcji po otrzymaniu nakazu zapłaty:
- możesz nie robić nic i czekać na komornika,
- spłacić dług wraz z kosztami sądowymi i zapomnieć o sprawie,
- wysłać sprzeciw od nakazu zapłaty a następnie spłacić dług bez kosztów sądowych,
- możesz wysłać sprzeciw i jeśli nie masz środków na spłatę oczekiwać na sprawę w sądzie rejonowym.
Jak przygotować sprzeciw do EPU?
Aby skutecznie zadbać o swoje sprawy musisz przygotować odpowiedni dokument i wysłać go w przeciągu 14 dni od otrzymania nakazu zapłaty. Sprzeciw taki przygotujesz samodzielnie. Wystarczy użyć wzoru, który zamieszczony jest na Portalu Dłużnika. Znajdziesz go tutaj. Sprzeciw jest tylko formalnością i jeśli nie ma w nim błędów i jest wysłany w terminie, zawsze następuje umorzenie. Natomiast jeśli jesteś głodny wiedzy na temat EPU obejrzyj odcinek Telewizji Oddłużeniowej poświęcony e-sądowi. Kliknij tutaj i uważnie oglądaj! Przy okazji – polecamy całą serię Telewizji Oddłużeniowej, jeśli chcesz zdobyć odpowiednie informacje na temat procesu wychodzenia z długów. Skarbnica wiedzy! Więc jak? Cesja do Ultimo i nakaz zapłaty – co robić? Już wiesz wszystko! O EPU. Co dalej?
Cesja do Ultimo i nakaz zapłaty – co robić, gdy jest to sąd rejonowy?
W tym przypadku jest to już nie tak proste jak w przypadku Elektronicznego Postępowania Upominawczego. Nadal masz 14 dni na wysłanie sprzeciwu. Jednak, jeśli ma być on skuteczny, musi być już przygotowany przez doświadczonego adwokata. Co oznacza skuteczny sprzeciw w sądzie rejonowym? Przekazanie sprawy do rozpatrzenia przez sąd. Teraz zacznie się obrona procesowa i wojna na pisma pomiędzy adwokatami stron. Gdzie znaleźć odpowiedniego mecenasa do takiej sprawy? Na przykład w Kancelarii Oddłużeniowej Łukasza Białkowskiego w Łodzi. Niech Cię nie zmyli siedziba kancelarii w Łodzi – działamy na terenie całego kraju. Zapraszamy!
Skuteczna pomoc prawna zadłużonym
Skuteczna pomoc prawna zadłużonym, czyli jak wyjść na prostą? Zadłużenie to problem, z którym boryka się wiele osób w Polsce.…
Pożyczki pieniężne bez zdolności kredytowej mogą zrujnować
Czy wiecie, że pożyczki pieniężne bez zdolności kredytowej nie istnieją? To pytanie może wydawać się zaskakujące, ale rzeczywistość jest taka,…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Cesja do Ultimo i nakaz zapłaty co robić