Skuteczne wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest kluczowym elementem obrony praw pozwanego. Otrzymanie takiego dokumentu nie jest równoznaczne z przegraniem sprawy i wydaniem wyroku. Polskie prawo daje możliwość obrony. Dzięki skutecznemu wniesieniu sprzeciwu od nakazu zapłaty możliwe jest zatrzymanie postępowania egzekucyjnego oraz wszystkich innych niekorzystnych konsekwencji sprawy o zapłatę. W jaki sposób to robić?
Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu: 1.400,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.
Czym jest nakaz zapłaty?

wniesienie sprzeciwu
Wiele osób myli nakaz zapłaty z ostatecznym i nieodwracalnym wyrokiem. Sąd faktycznie wydaje takie pismo na podstawie pozwu złożonego przez wierzycieli. Na etapie nakazu zapłaty nie bierze jeszcze pod uwagę stanowiska drugiej strony, jaką jest dłużnik. Nakaz może zostać wydany zarówno przez EPU, jak i sądy rejonowe właściwe dla miejsca zamieszkania pozwanego. Podstawowa różnica między wyrokiem a nakazem zapłaty jest taka, że ten drugi wydawany jest po sprzeciwie, na koniec sprawy i dopiero po przeprowadzeniu całego postępowania dowodowego. Istotną informacją jest fakt, iż od momentu otrzymania nakazu zapłaty mamy 14 dni na wniesienie sprzeciwu, chyba, że sąd zakreśli inny termin np. 30-dniowy.
Wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU
Wiedząc o istnieniu długów bardzo pomocnym elementem obrony będzie założenie konta w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Monitorowanie e-Sądu pozwoli na uzyskanie dokładnych informacji kiedy został wydany nakaz zapłaty i jakiego wierzyciela dotyczy. Co należy zrobić, aby skutecznie wnieść sprzeciw? W EPU pozwany z łatwością jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Na naszej stronie (TUTAJ) zamieściliśmy wzór takiego sprzeciwu. Bezwzględnie jednak należy pamiętać o terminie 14 dni. W innym przypadku nakaz zapłaty uprawomocni się. Konsekwencją może być pojawienie się komornika. Sprzeciw nie musi zawierać szczegółowego uzasadnienia. Sąd uchyli nakaz zapłaty, umorzy postępowanie i orzeknie w zakresie kosztów tzn. że każda ze stron ponosi je we własnym zakresie.
Wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty w sądzie rejonowym
Procedura wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty w sądzie rejonowym jest inna i bardziej skomplikowana. Pismo należy skierować do sądu rejonowego, który ów nakaz zapłaty wydał. W treści powinny znajdować się zarzuty i twierdzenia strony pozwanej, które muszą być merytoryczne. Na tym etapie warto sięgnąć po pomoc, gdyż działanie w pojedynkę może skończyć się niepożądanym wyrokiem. Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego w Łodzi specjalizuje się w takich sprawach. Ma na koncie wiele tysięcy wygranych spraw. Przykładem jest klient, który postawił na obronę sądową za pomocą kancelarii. Dzięki temu powództwo zostało oddalone całościowe włącznie z kosztami procesu i odsetkami. Jeśli masz problem z wniesieniem sprzeciwu od nakazów zapłaty lub posiadasz problemy finansowe to zachęcamy do współpracy. Pomożemy Ci w tej trudnej walce i będziemy bronić twoich interesów.
Pożyczki prywatne online. Unikaj ich jak ognia
Nie bez powodu mówi się, że w Internecie można znaleźć wszystko, Z pewnością, jeżeli chodzi o pożyczki, jest ich tam…
Pomoc prawna oddłużanie zaplanowane przez specjalistów
Kiedy wierzyciel wnosi do sądu pozew o zapłatę, poczekaj na decyzję sądu. Istotnie samo wniesienie powództwa jeszcze nic nie oznacza,…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

wniesienie sprzeciwu