Kiedy rozpocząłeś proces oddłużania, a co za tym idzie - przestałeś spłacać zobowiązania w terminie, prędzej, czy później może być potrzebne pierwsze pismo do sądu. Spokojnie, to nie stresujący egzamin - to pismo, które przygotujesz samodzielnie. Nie potrzebujesz do tego wykształcenia prawniczego i togi. Za to potrzebujesz tego pisma, by skutecznie walczyć z windykacją i uniknąć komornika. Jak przygotować taki dokument i kiedy będzie on potrzebny?
Powód: PKO BP S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 1.244,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Kiedy będziesz musiał napisać pierwsze pismo do sądu?
W początkowych etapach procesu oddłużania i windykacji nie potrzeba przygotowywać żadnych pism. Nie musisz się tłumaczyć pożyczkodawcy, dlaczego nie masz na spłatę, ani informować, kiedy uregulujesz zaległości. Listy wysyłane przez wierzyciela nie wymagają żadnej odpowiedzi z Twojej strony. Dopiero, gdy otrzymasz sądowy nakaz zapłaty trzeba na niego odpowiedzieć. Nakaz zapłaty otrzymasz najpierw z postępowania w e-sądzie. Wtedy też potrzebne będzie pierwsze pismo do sądu. Musisz je przygotować i wysłać w ciągu 14 dni od daty otrzymania nakazu. Nie panikuj! To bardzo prosty do napisania dokument. Wystarczy, że skorzystasz z wzoru, który znajdziesz tutaj. Pamiętaj, niczego nie zmieniaj w treści wzoru. Sądu nie obchodzą Twoje problemy finansowe, brak pracy, czy zbyt duża ilość wydatków. Pierwsze pismo do sądu musi być skuteczne, tak by umorzono nakaz zapłaty. Możesz wtedy spać spokojniej i realizować swój plan spłaty.
Pierwsze pismo do sądu przygotowane przez profesjonalistów

pierwsze pismo do sądu
Kolejnym etapem procesu wychodzenia z długów może być pozew w sądzie rejonowym. Tutaj także należy przygotować pierwsze pismo do sądu. Jednak, jeśli chcesz, aby było skuteczne, napisać musi je adwokat, najlepiej taki, który zajmuje się sprawami dłużników. Oczywiście, możesz taki dokument przygotować sam, ale niewiele na tym zyskasz. Jedynie przeciągniesz sprawę w czasie o kilka tygodni. Profesjonalny sprzeciw od nakazu zapłaty z sądu rejonowego to szansa na obronę procesową. Samodzielnie nie podniesiesz odpowiednich dla sytuacji argumentów. Tutaj także nie chodzi o tłumaczenie, dlaczego pożyczka nie została spłacona i proszenie sądu o wyrozumiałość. Nakaz zapłaty należy zaskarżyć oraz uzasadnić. W uzasadnieniu należy przedstawić wszystkie zarzuty, wszystkie fakty uzasadniające podniesione zarzuty oraz dowody potwierdzające przytoczone fakty. Jak widzisz, są to merytoryczne argumenty poparte dowodami w postaci odpowiednich dokumentów. Gdy otrzymasz nakaz zapłaty z sądu rejonowego, koniecznie nawiąż współpracę z profesjonalną kancelarią.
Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego - jak pomagamy?
W naszej Kancelarii Oddłużeniowej znajdziesz pomoc prawną, ale nie tylko. Zajmujemy się sprawami naszych klientów już od początku procesu oddłużania. Analizujemy dokumentację aktualnych i historycznych zobowiązań, zajmujemy się odzyskiem niesłusznie pobranych opłat lub niepoprawnie rozliczonych pozaodsetkowych kosztów pożyczek. Edukujemy w zakresie praw dłużnika. I oczywiście - zajmujemy się sprawami w sądach powszechnych. Nasza obrona procesowa osiąga skuteczność na poziomie 80%. Jeśli potrzebujesz skutecznego adwokata - koniecznie się z nami skontaktuj!
Sprzeciw od nakazu zapłaty pomoże
Sprzeciw od nakazu zapłaty pomoże. To nie tylko hasło, ale rzeczywistość. Przekonała się o tym niejedna osoba, która zdecydowała się…
Oddłużanie online z Kancelarią Oddłużeniową
Oddłużanie online z Kancelarią Oddłużeniową to najlepsze, co możecie dla siebie zrobić. Są to słowa, które dla wielu mogą oznaczać…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

pierwsze pismo do sądu