Pożyczka pozabankowa w sądzie. Czy można wygrać?

18 lutego 2025 przez  - Portal Dłużnika

Droga dłużnika do wolności od długów nie jest usłana różami. Potrzebna jest determinacja, wiedza i konsekwencja w wypełnianiu planu spłaty. Najpierw ogarnia go strach i panika. Windykacja nie odpuszcza, środków na spłatę wszystkich zobowiązań na raz nie ma. Dłużnik manewruje i walczy o przetrwanie. W końcu nadchodzi ten moment. Pożyczka pozabankowa w sądzie! Na samą myśl można się spocić. Niepokój na wszystkich etapach rodzi się z niewiedzy. Edukacja w dziedzinie praw dłużnika i wiedza o poszczególnych etapach pozwala oswoić lęk i działać racjonalnie. 

Powód: Profi Credit Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 18.356,77 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Zasądzono 4.196,16 zł, oddalenie w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu

Pożyczka pozabankowa w sądzie. Kiedy tam trafia?

Zanim pożyczka trafi do sądu dłużnik doświadcza procesu zwanego windykacją polubowną. Odebrałeś kiedyś telefon z windykacji? Ciężko to nazwać polubowną rozmową. Straszenie, nękanie, zdarzają się wyzwiska. Jeśli nie rozmowa, to bombardowanie SMSami. "Windykator terenowy jest już na sąsiedniej ulicy", "Dług został wytypowany do cesji", "Podejrzewamy wyłudzenie. Już został skierowany wniosek". W zależności od wierzyciela taki stan może się utrzymywać przez miesiąc, trzy albo i rok. Czy z pożyczką pozabankową w sądzie można wygrać? Można wygrać, można przegrać, można wygrać częściowo. W procesie oddłużania chodzi jednak również o to, by "wygrać" czas. Czas potrzebny na spłatę zobowiązań i odłożenie środków, które będą zabezpieczeniem na przyszłe działania.

E-Sąd, czyli Elektroniczne Postępowanie Upominawcze (EPU)

pożyczka pozabankowa w sądzie

EPU z założenia ma uprościć procedury odzysku zobowiązań od dłużnika. Postępowanie jest szybkie i sprawne a wszystko może się odbyć przez internet. W jakim czasie może się znaleźć pożyczka pozabankowa w sądzie "elektronicznym"? Nigdy nie można mieć pewności, kiedy to się stanie. Z naszego doświadczenia średnio jest to po około 3 miesiącach od wymaganego terminu spłaty. Zdarza się, że jest to dużo później, rzadko się zdarza wcześniej. Pożyczka pozabankowa w sądzie elektronicznym najczęściej kończy się wydaniem nakazu zapłaty. Czy to oznacza przegraną? Otóż nie. Po odebraniu korespondencji z nakazem zapłaty należy wysłać sprzeciw. Dokument można przygotować samodzielnie na wzorze, który znajdziesz na Portalu Dłużnika. Jeśli wzór dokumentu zostanie prawidłowo wypełniony i wysłany w terminie, to sprzeciw od nakazu zapłaty jest skuteczny i następuje umorzenie sprawy. Czy to oznacza wygraną z wierzycielem? Jeśli masz środki na spłatę długów, spłacasz bez kosztów sądowych. W przeciwnym wypadku kolejnym etapem jest Sąd Rejonowy.

Pożyczka pozabankowa w Sądzie Rejonowym

Sprawy do Sądu Rejonowego trafiają najpóźniej po około 3 miesiącach od sprawy w EPU. Doręczany jest nakaz zapłaty i w ciągu 14 dni należy wysłać sprzeciw. W tym miejscu należy już rozpocząć współpracę z profesjonalistami. Trzeba podnieść odpowiednie argumenty, by przygotowany sprzeciw był skuteczny i pozwolił na dalszą obronę procesową. Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego zajmuje się takimi sprawami na co dzień. Ogromne doświadczenie pozwala nam wygrywać 80% powierzonych nam spraw. Wygrana w Sądzie Rejonowym oznacza oddalenie powództwa wierzyciela i w konsekwencji długu nie trzeba spłacać. Można też wygrać "częściowo" - wtedy ponosimy określoną część kosztów. "Obniżenie" długu może wynikać z wielu przyczyn, na przykład nieprawidłowo naliczonych pozaodsetkowych kosztów kredytu. A co oznacza przegrana? Zasądzenie oznacza, że dług trzeba spłacić. Wtedy negocjujemy raty, lub, jeśli są ku temu przesłanki sprawa trafia do Sądu Apelacyjnego. Jak wspominamy na początku artykułu, ważny jest też czas, który wygrywamy. Sprawy w Sądach Rejonowych potrafią się ciągnąć miesiącami albo i latami, w rezultacie dłużnik ma czas na spłatę innych zobowiązań.

Nasza Kancelaria ma ogromne doświadczenie i wysoką skuteczność w sądach. Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebujesz pomocy.


Jak negocjować spłatę długów skutecznie

W długi może popaść każdy. Młody, starszy, zarabiający minimalną kwotę jak i ci, którzy zarabiają bardzo dużo. Każdy z dłużników…

Oddłużanie wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia

Wiemy, że życie z długami jest niezmiernie trudne. Istotnie każdego dnia poznajemy nowe osoby, które mają kłopoty finansowe i poznajemy…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

pożyczka pozabankowa w sądzie

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

(42) 641 30 65

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget