Sprzedaż długów to inaczej cesja wierzytelności. Może dojść do niej wtedy, jeśli osoba zadłużona, nie dokona spłaty zobowiązania w terminie. Wówczas to podmiot wtórny, czyli cesjonariusz, a nie instytucja pożyczkowa, w której zaciągnęliśmy pożyczkę, będzie się od nas domagał spłaty długu. Cóż jednak owa cesja zmienia w sytuacji osoby zadłużonej? Czy pożyczkodawca musi sprzedać nasz dług, czy też może samodzielnie ubiegać się o zwrot pożyczki? Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.
Powód:Alektum Capital II AG
Wartość przedmiotu sporu: 8.469,90 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.
Sprzedaż długów to inaczej cesja wierzytelności
Sprzedaż długów to inaczej cesja wierzytelności. Cesja jest umową, na mocy której dotychczasowy wierzyciel (tzw. cedent) przekazuje swoje prawa wynikające z wierzytelności innemu podmiotowi, czyli cesjonariuszowi. Niekiedy cesję określa się także „sprzedażą” wierzytelności, czy też jej przekazaniem. Czy instytucja pożyczkowa, wobec której spóźniamy się ze spłatą wierzytelności, musi dokonać takiej sprzedaży? Oczywiście nie musi, może samodzielnie dochodzić swoich roszczeń, w tym także przed sądem. Najczęściej jednak pożyczkodawca chce pozbyć się problemu, sprzedając przeterminowane zadłużenie podmiotowi wtórnemu.
Skoro już wiesz, że sprzedaż długów to inaczej cesja wierzytelności, pewnie zastanawiasz się, jak taka cesja wpływa na Twoją sytuację, jako osoby zadłużonej. Po pierwsze, o fakcie sprzedaży Twojego zadłużenia, powinieneś zostać poinformowany. Po drugie warto mieć świadomość, że umowa cesji, aby była skuteczna, wymaga spełnienia szeregu formalności, których strony tej umowy, czasami nie dopełniają. Zwiększa to nasze szanse na wygraną przed sądem, jeśli zostaniemy pozwani przed podmiot, który zakupił nasz dług.
Cesja wierzytelności i wygrana przed sądem
Sprzedaż długów to inaczej cesja wierzytelności i czasami przynosi osobom zadłużonym korzyść. Zwłaszcza wówczas, jeżeli podmiot wtórny wytoczy przeciwko dłużnikowi powództwo przed sądem. Takiej właśnie sytuacji doświadczył Klient naszej Kancelarii, który został pozwany przez podmiot skupujący długi. Alektum Capital II AG, bo o nim właśnie mowa, pozwało naszego Klienta na kwotę 8.469,90 zł. Nasi adwokaci, niezwłocznie po otrzymaniu tego zlecenia, przystąpili do działania. Ich odpowiedź na pozew, kwestionująca skuteczność cesji, spotkała się z uznaniem Sądu Rejonowego w Warszawie, który oddalił powództwo wierzyciela w całości. Sąd zwolnił naszego Klienta z obowiązku zapłaty długu, a także odsetek i kosztów procesu, którymi w całości obciążył podmiot Alektum.
Zaufaj naszej Kancelarii oddłużeniowej i powierz nam swoje sprawy, a doświadczysz wymiernych korzyści
Konsolidacja chwilówek po terminie
Konsolidacja chwilówek po terminie – czy to możliwe rozwiązanie dla każdego? W obliczu rosnących zobowiązań finansowych wiele osób szuka sposobów…
Doręczono nakaz zapłaty co robić? Poprowadzimy Twoją obronę
Jesteśmy kancelarią prawną, która specjalizuje się w oddłużaniu. Od prawie 20 lat intensywnie i co najważniejsze skutecznie, działamy na rzecz…
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/