Komornik wszedł na pensję i co wtedy robić

15 sierpnia 2024 przez  - Portal Dłużnika

W życiu większości dłużników pojawia się niestety taki moment, kiedy po przegranej sprawie sądowej, lub też w efekcie nie podjęcia obrony procesowej, do gry wkracza komornik. Egzekucja komornicza to nic przyjemnego. Jeżeli jednak komornik już wszedł na pensję, a Ty zastanawiasz się, co wtedy robić, powinieneś zapoznać się niniejszą publikacją. 

Powód: Efficenter Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu:
5.000,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Ochrona wynagrodzenia

Komornik wszedł na pensję i co wtedy robić

Pamiętajmy, że dłużnik ma swoje prawa. Nasze wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, jest częściowo chronione. Zgodnie z polskim prawem, kwota wolna od zajęcia komorniczego to 75 proc. minimalnego wynagrodzenia o pracę. Taką właśnie kwotę organ egzekucyjny musi pozostawić co miesiąc do dyspozycji dłużnika. Nie tylko jednak środki z tytułu umowy o pracę podlegają chronione. I choć w przypadku umów cywilnoprawnych, tj. umowy zlecenia czy umowy o działo, zasadniczo całe wynagrodzenia podlega zajęciu komorniczemu, to od reguły tej są jednak wyjątki. Jakie? Mianowicie zasadę kwoty wolnej stosuje się do umów cywilnoprawnych wtedy, jeżeli wynagrodzenie otrzymywane z tytułu tychże umów stanowi jedyne źródło utrzymania dłużnika, będącego osobą fizyczną. W takiej sytuacji ochronie podlega 50 % wynagrodzenia zleceniobiorcy. Aby jednak skorzystać z tego rodzaju zwolnienia, konieczny jest kontakt z komornikiem, w celu udokumentowania ww. przesłanki jedynego źródła dochodu. Jeżeli zatem komornik wszedł na pensję i zastanawiasz się, co wtedy robić pamiętaj - nie pozostawać biernym. O swoje prawa należy walczyć. 

Nieodebrany nakaz a komornik

Jeżeli komornik wszedł na pensję i zastanawiasz się, co wtedy zrobić, musisz wiedzieć, że egzekucja komornicza następuje bardzo często wskutek braku reakcji dłużnika na nakaz zapłaty wydany przez sąd. Jeżeli nieodebranie dokumentacji sądowej nastąpiło wskutek nieobecności dłużnika pod danym adresem, do sprawy można powrócić, a egzekucję komorniczą, uchylić. W tym celu konieczne jest udokumentowanie, że odbiór nakazu nie był możliwy, z uwagi na dłuższą nieobecność pozwanego. Takim potwierdzeniem może być na przykład polecenie wyjazdu służbowego, wystawione przez pracodawcę, czy też faktury za odbyte noclegi. Nakaz zapłaty można uchylić także wtedy, jeśli nieodebranie korespondencji nastąpiło wskutek przeprowadzki. W takiej sytuacji niezbędne jest przedstawienie sądowi stosownych dokumentów, potwierdzających zmianę miejsca zamieszkania. Na przykład umowy najmu nowego lokalu, faktury za prąd, czy za media.

Komornik wszedł na pensję i co wtedy robić

Już wiesz, że jako dłużnik masz swoje przywileje, a także że w przypadku zajęcia komorniczego, powrót do sprawy i uchylenie zajęcia, jest możliwe. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samemu podjąć kroki zmierzające do uchylenie zajęcia komorniczego, skontaktuj się z zespołem Portalu Dłużnika. Wykwalifikowana kadra doradców przeanalizuje wszystkie aspekty przedstawionej przez Ciebie sprawy i odpowie na pytanie, czy uchylenie egzekucji komorniczej, będzie możliwe. O skuteczności podejmowanych przez nas działań oddłużeniowych świadczy najnowszy wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie. W efekcie podjętej przez naszego Mecenasa obrony procesowej, powództwo na kwotę 5 000,00 zł zostało oddalone w całości.  Nie zwlekaj. Zleć swoją sprawę specjalistom z Kancelarii Oddłużeniowej w Łodzi.


Nasz dobry prawnik wygrał kolejną sprawę

Nasz dobry prawnik pokona Twoje problemy finansowe. Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego pragnie podzielić się z Państwem inspirującą historią naszej klientki,…

Sądowe postępowanie nakazowe i wygrana z Profi Credit

W prezentowanej dzisiaj sprawie z powództwa Profi Credit, reprezentowaliśmy Pana Jakuba w sporze z firmą pożyczkową. Bez wątpienia w tym…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63 lub (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Komornik wszedł na pensję i co wtedy robić

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget