Zastanawiasz się czasami, jak skutecznie zmniejszyć ratę kredytu?. Być może wzrost stóp procentowych spowodował, że koszt zaciągniętego kredytu Cię przerasta? A może wskutek nadmiernego konsumpcjonizmu, dochód rozporządzalny Twojego gospodarstwa domowego znacząco się uszczuplił, w efekcie czego spłata raty kredytu staje się coraz większym problemem? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.
Powód: Prosta Pożyczka Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 8.460,59 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.
Jak skutecznie zmniejszyć ratę kredytu?
Wielu klientów, którzy zgłaszają się do naszej Kancelarii początkowo uważa, że raz podpisana z bankiem umowa nie podlega modyfikacji. Tymczasem sposobów na to, jak skutecznie zmniejszyć ratę kredytu, jest przynajmniej kilka.
-
Wydłużenie okresu kredytowania – taki zabieg spowoduje spadek wysokości comiesięczne raty i uwolni dodatkowe środki w Twoim comiesięcznym budżecie. Skontaktuj się ze swoim bankiem i zapytaj, czy masz możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Jeśli tak, przed akceptacją nowych warunków, koniecznie skonfrontuj je z warunkami dotychczasowymi! Zwróć uwagę na wysokość prowizji i oprocentowanie.
- Negocjacje warunków umowy kredytowej – polegają na rozmowach z bankiem w celu uzyskania korzystniejszych, niż dotychczas, warunków spłaty kredytu. Zabieg ten stosowany jest najczęściej w odniesieniu do Klientów, którzy dotychczas terminowo wywiązywali się ze swoich zobowiązań.
- Wcześniejsza spłata zobowiązania – klient ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu. Wcześniejsza spłata może dotyczyć części, bądź całego zobowiązania. W przypadku wcześniejszej spłaty całkowity koszt kredytu ulega proporcjonalnemu obniżeniu o te koszty, które dotyczą okresu, o który skracamy czas obowiązywania umowy. Prawo to wynika z art. 49 Ustawy o kredycie konsumenckim. Jeśli korzystamy z wcześniejszej spłaty kredytu nie zapomnijmy poprosić bank o stosowne zaświadczenie, które to potwierdza.
- Rezygnacja z ubezpieczenia – jest korzystna w przypadku, jeśli comiesięczne składki ubezpieczeniowe znacząco obciążają Twój budżet domowy, a umowa kredytowa dopuszcza taką możliwość. Nie możemy odzyskać składek ubezpieczenia za miesiące, w których ochrona ubezpieczeniowa była aktywna, możemy natomiast ubiegać się o zwrot składki za okres niewykorzystany.
- Wakacje kredytowe – wprowadzone pierwszy raz w 2022 roku, jako odpowiedź na kłopoty finansowe gospodarstw domowych spowodowane epidemią covid. Wakacje kredytowe pozwalają na zawieszenie spłaty rat kredu. Mogą one wynikać z wniosku samego kredytobiorcy, inicjatywy banku, jak również uregulowań rządowych. Skorzystanie z wakacji kredytowych jest przydatne w sytuacji, jeśli chwilowo znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej i chcemy złapać chwilę oddechu.
Nie pozwól długom przejąć kontroli nad swoim życiem
Jeśli w procesie zadłużania się zabrnąłeś za daleko, comiesięcznie raty stały się nieznośne, brakuje Ci środków na codzienne zakupy – nie bój się poprosić o pomoc!. Zastanawiasz się, jak skutecznie zmniejszyć ratę kredytu? Pamiętaj, że pomoc w tym zakresie oferuje Portal Dłużnika. Doświadczeni doradcy z działu negocjacji podejmą się nawet najtrudniejszej rozmowy z bankiem. Jeśli natomiast Twoje zadłużenie już trafiło na drogę sądową, wykwalifikowani Mecenasi z naszej Kancelarii poprowadzą Twoją sprawę także przed sądem. Jak widać katalog usług naszej Kancelarii jest szeroki. Wszystkie podejmowane przez nas inicjatywy mają natomiast wyłącznie jeden cel - polepszyć Twoją sytuację finansową!
Gdy komornik wszedł na pensję
Kiedy słyszymy frazę "gdy komornik wszedł na pensję," wielu z nas czuje nagły przypływ stresu i niepewności. Jest to sytuacja,…
Oddłużanie w Łodzi z naszą kancelarią ma sens
Pani Eliza za wszelką cenę chciała ratować swój mały biznes. Niewątpliwie szukała najlepszego rozwiązania, jednak popełniła podstawowy błąd. Istotnie postawiła…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63 lub (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/