Rejestr zadłużonych to nie dramat. To normalne, że w momencie, kiedy nie spłacamy zadłużenia pojawimy się w rejestrze dłużników. Rejestr zadłużonych to nic innego, jak baza danych, w której gromadzone są informacje o osobach lub firmach, które mają zaległości w spłacie swoich zobowiązań finansowych, takich jak kredyty, pożyczki, czy rachunki.
Powód: Aforti Collections S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 1.583,46 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.
Kiedy nasz klient otrzymał sądowy nakaz zapłaty wiedzieliśmy, że musimy go ratować. Mieliśmy 2 tygodnie na złożenie skutecznego sprzeciwu. Zacznijmy od tego, że klient otrzymał również pisemną informację, że został wpisany do KRD. Zaczęła się panika. Mężczyzna się załamał bo pewnie cały świat dowie się, że jest dłużnikiem. Uspokoiliśmy go. Krok po kroku prowadziliśmy oddłużanie. Sąd oddalił powództwo w całości bo nasz sprzeciw od nakazu zapłaty okazał się być skuteczny.
Bez stresu! Rejestr zadłużonych to nie wyrocznia
To narzędzie, które pomaga weryfikować wiarygodność finansową osób i firm. Dzięki niemu można uniknąć ryzyka związanego z udzieleniem kredytu czy pożyczki osobie, która ma problemy z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań. Jednak samo znalezienie się w rejestrze dłużników nie oznacza, że nie można wyjść z długów. Istnieje wiele sposobów na to, aby uregulować swoje zaległości i oczyścić swoje nazwisko. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doradzą najlepsze rozwiązania i pomogą w negocjacjach z wierzycielami.
Rejestr zadłużonych to nie dramat. Warto pamiętać, że znalezienie się w rejestrze dłużników nie jest wyrokiem, a jedynie sygnałem, że należy podjąć działania w celu uregulowania swoich zobowiązań.
Kiedy wygraliśmy sprawę klienta w sądzie padło pytanie z jego strony, co dalej i co z KRD? Jak w ogóle mogę zniknąć z KRD? No właśnie, przyjrzyjmy się tematowi bliżej.
Czy można zostać wykreślonym z KRD?
Owszem! Można zostać wykreślonym z KRD w momencie spłaty zadłużenia. W razie całkowitego uregulowania długu wierzyciel ma bowiem obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od powzięcia o tym informacji, wystąpić do KRD, któremu przekazał dane o zobowiązaniu, z żądaniem ich usunięcia. Następnie w ciągu 7 dni biuro usuwa informacje, których dotyczył wniosek. Takie same zasady dotyczą również zobowiązania, które zostało spłacone w części. Wierzyciel wtedy zobowiązany jest wystąpić z wnioskiem o aktualizację danych.
Po drugie to nieistnienie długu lub jego wygaśnięcie. Jeśli dłużnik przedstawi dokumenty stwierdzające w sposób jednoznaczny nieistnienie zobowiązania (np. prawomocne orzeczenie sądu) to KRD usunie również taki wpis.
Pamiętajcie, że rejestr zadłużonych nie oznacza końca świata. Absolutnie nie warto się przejmować takim wpisem. Taka jest kolej rzeczy. Wcześniej czy później wszystko zostanie usunięte.
Ważne jest, aby podejść do sprawy profesjonalnie i skutecznie, aby jak najszybciej wyjść z długów i uniknąć dalszych konsekwencji prawnych i finansowych. Dlatego też proponujemy skontaktować się z naszą Kancelarią Oddłużeniową. Znamy się na oddłużaniu i potrafimy pomóc każdej osobie zadłużonej. Nie poddawaj się! Walcz o swoje pieniądze i wolność finansową. Nie pozwól aby długi przejęły kontrolę nad Twoim życiem i nie panikuj. Panika oraz stres to bardzo źli doradcy. Podejdź do tematu na spokojnie!
Długi firmowe i nie tylko to duży problem
Długi firmowe i nie tylko to problem, z którym borykają się nie tylko małe przedsiębiorstwa, ale także duże korporacje. W…
Provident pożyczka pozabankowa
Niestety ciągle za mało zwracamy uwagę na to, co podpisujemy zaciągając pożyczkę czy nawet kredyt. Istotnie wielu konsumentów nie zdaje…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/