Konsolidacja wszystkich zobowiązań może Cię zgubić

28 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Konsolidacja wszystkich zobowiązań – słowo klucz, które niby obiecuje złote góry, a potem okazuje się, że wszyscy zapomnieli o łopatce i kilofie. Ech, ileż to razy byłeś na skraju tego, by dać się uwieść śpiewnym obietnicom reklam, które wróżyły cudowne rozwiązanie Twoich finansowych zmagań? Konsolidacja wszystkich zobowiązań nie rozwiąże Twojego problemu – to zdanie, które powinno być wyryte na drzwiach każdego banku, tak dla przestrogi.

Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu:
6.551,38 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Zapomnij o takim rozwiązaniu – zawołał kiedyś doradca kredytowy, kiedy z nadzieją w oczach podsunąłem mu stos faktur, rachunków i przysięg, że tym razem na pewno wszystko spłacę. A on – bez mrugnięcia okiem i bez szczypty współczucia – jakby wypluł te słowa z głębi swego zaciętego nie-bankowego serca. A może pamiętasz tę słynną sprawę, która obiegła nagłówki gazet? "Prokura przegrała sprawę w Sądzie Rejonowym" – to brzmi jak tytuł z kryminału, a jednak chodziło jedynie o nieszczęsną konsolidację. Kto by pomyślał, że wiązanie długów w jeden ogromny balonik niekoniecznie jest rozwiązaniem godnym nagrody Nobla?

Trochę goryczy

Konsolidacja wszystkich zobowiązań

Wyobraź sobie klienta, co to robi wielkie oczy na hasło "klient wolny od długów". Czaruje wyobraźnię, prawda? Wydaje się niemal tak realny jak jednorożec pasący się na Twoim balkonie. Toż to prawdziwy utopijny sen każdego konsumenta! A jednak – o ironio losu!

Czy to możliwe, że szansa na finansowy restart jest tak daleka jak lądowanie na Marsie? Nie bądźmy zbyt surowi, choćby zwycięstwo było tak nieuchwytne jak pogoda w listopadzie, niektórym, jak głosi legenda miejska, ta sztuczka udała się. Być może niektórym szczęśliwcom udało się wyswobodzić z więzów finansowego niebytu?

Jednak załóżmy, że dla większości smutna prawda jest taka, że zarówno "konsolidacja wszystkich zobowiązań", "Prokura przegrywająca sprawę w sądzie", a nawet długo wyczekiwane "klient wolny od długów" to nic innego jak bajka na dobranoc dla dorosłych. Dorośli tylko westchną, przewrócą oczami i stwierdzą, że w realnym świecie oblicza się rzeczy, a nie bawi w utopijne sny.

Konsolidacja wszystkich zobowiązań to nie cudowny lek

Policzmy to: z jednej strony mamy jakąś ulgę w postaci jednej niższej raty, z drugiej – dłuższy okres spłaty i, prawdopodobnie, wyższy całkowity koszt kredytu. I jeśli przez chwilę zapomnisz o tym przygniatającym ciężarze, to znak, że dobrze Ci idzie w puszczeniu w zapomnienie całego problemu. Oczywiście, poważnie mówiąc, wszystko musi być dokładnie przemyślane i skalkulowane. Schodzi się tu na arenę z niewygodnym kalkulatorem i mierzy się z rzeczywistością, a nie z marketingowymi hasłami pełnymi obietnic i promieni słonecznych refrakcji. Dlatego zanim nawet zaczniesz śnić o konsolidacji, zastanów się dobrze, porozmawiaj z doradcą, którego zalecamy wybrać z poczuciem humoru – bo bez tego ani rusz lub skontaktuj się z najlepszą Kancelarią Oddłużeniową - my też mamy bardzo dobre poczucie humoru i jesteśmy empatyczni.

Na koniec, jeżeli po tej całości nadal masz ochotę na konsolidację zobowiązań, doradzamy zakup butów do biegania.

Czemu? A no dlatego, że w biegu na długodystansowe rozwiązanie problemów finansowych, dobrze jest poczuć solidny grunt pod nogami. A właśnie w takich butach będzie Ci najwygodniej skakać przez finansowe pułapki, jak w grze zręcznościowej.

Odłóżmy na bok wyświechtane hasła i pomyślmy o przyszłości

Konsolidacja wszystkich zobowiązań

A konsolidacja wszystkich zobowiązań? Kto wie, może gdzieś tam, w głębokim zaułku wszechświata kredytowego, istnieje świat, w którym działają cuda. Dopóki nie znajdziemy na to niezbitych dowodów, trzymajmy się ziemi i liczb. O dziwo, mają ten cudowny nawyk do sumowania się!

Pamiętajcie, że dzięki naszej pomocy sprawa w Sądzie Rejonowym może mieć swoje szczęśliwe zakończenie. Klient jest już wolny finansowo! Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości.

Pamiętajmy zatem, że przed podjęciem decyzji warto jest zasięgnąć porady eksperta, który potrafi spojrzeć na nasze finanse przez różowe okulary, ale też i przez te gruboziarniste, krytyczne szkła. Albowiem w świecie finansowej odpowiedzialności – konsolidacja wszystkich zobowiązań jest niczym bajka na dobranoc: piękna, kolorowa i kompletnie odrealniona.

Dobranoc, drogie Zobowiązania. Do zobaczenia na kolejnej rozprawie w sądzie!


Skuteczne oddłużanie pomoc profesjonalistów to właściwy wybór

Osoby, które wpadły w długi, stanowią łatwy kąsek dla windykacji i wszelkich manipulacji przez nią stosowanych. Niewątpliwie strach przed sądem, komornikiem i utratą majątku, nie sprzyjają racjonalnemu myśleniu. Oczywiście to wszystko wykorzystują…

Windykacja długu. Skuteczna obrona w sprawie z Ultimo

Zapamiętaj, że kiedy masz zaległości w spłacie zaciągniętego zobowiązania finansowego, windykacja długu stanie się faktem i Cię nie ominie. W związku z tym, nie dziw się, że Twój telefon dzwoni, a osoba…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Konsolidacja wszystkich zobowiązań

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget