Nakaz zapłaty, co wtedy zrobić?

Nakaz zapłaty co wtedy zrobić? To pytanie zapewne stawia sobie niejedna osoba, która odbiera nakaz zapłaty. Odpowiedź jest krótka – nie panikować, nie stresować się. Na pewno należy zapamiętać datę odbioru nakazu zapłaty, ponieważ w terminie 14 dni od otrzymania takiego nakazu należy złożyć sprzeciw do właściwego Sądu.

Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu:
1.733,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Masz sprawę w sądzie? Szukasz pomocy?

Nakaz zapłaty co wtedy zrobić

Nakaz zapłaty co wtedy zrobić? Nakaz zapłaty, to jeden z najczęściej stosowanych przez polskie Sądy sposobów dochodzenia roszczeń pieniężnych. W przypadku otrzymania takiego nakazu, warto znać swoje prawa i wiedzieć, jak należy postępować. W niniejszym artykule omówimy, jakie kroki powinny być podjęte w przypadku otrzymania nakazu zapłaty oraz jakie są możliwości obrony przed nim.

Nakaz zapłaty jest postanowieniem Sądu, którego celem jest uproszczenie procesu egzekucji w przypadkach, gdy strony sporu nie wyrażają sprzeciwu wobec roszczenia. Podstawą wystawienia nakazu zapłaty jest złożenie przez wierzyciela odpowiedniego wniosku, w którym musi wskazać należną mu kwotę oraz uzasadnić swoje żądanie.

Podczas walki z wierzycielami na początku spotykamy się z nakazem zapłaty z EPU, czyli Elektronicznego Postępowania Upominawczego. W momencie odebrania takiego nakazu mamy 14 dni na złożenie sprzeciwu. Oczywiście należy sprawdzić, czy wszystkie dane się zgadzają. Na naszej stronie wiele razy przedstawialiśmy wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty, który można spokojnie wypełnić i przesłać do Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie. W przypadku, kiedy otrzymamy nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania również od odebrania go mamy 14 dni na złożenie sprzeciwu. W tym wypadku nie ma wzoru, który dłużnik może sobie wypełnić tylko na tym etapie potrzebna jest już profesjonalna pomoc.

Nakaz zapłaty co wtedy zrobić?

Otrzymałem w dniu dzisiejszym Nakaz zapłaty co wtedy zrobić? Zazwyczaj spotykamy się z tego typu pytaniami. Odpowiadamy krótko, bronić się. Ludzie różnie reagują na nakazy zapłaty i nie ma co się dziwić. Większość z nich pierwszy raz spotyka się z tego typu problemami. Dla nas to codzienność. Od blisko 20 lat walczymy o ludzi aby mogli godnie żyć i staramy się im pomoc podczas długiej walki z zadłużeniem. Wierzyciele potrafią zamęczyć człowieka. Chcą odzyskać swoje pieniądze i to również nie jest nic nowego.

Nakaz zapłaty co wtedy zrobić

Klient powiadomił nas, że otrzymał sądowy nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego. Wcześniej na etapie EPU poradził sobie sam dzięki naszej stronie. Poprosiliśmy go aby przekazał nam pismo sądowe z podaniem dokładnej daty odebrania nakazu zapłaty. Następnie musieliśmy zapoznać się z nakazem zapłaty i przesłać do Sądu w ciągu 14 dni sprzeciw. Oczywiście, jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy. Nie zostało nam nic innego, jak oczekiwać na wyrok Sądu. To zawsze trochę trwa dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i przeczekać ten czas.

W momencie, kiedy odebraliśmy pismo z Sądu mogliśmy przekazać Klientowi bardzo dobrą wiadomość, ponieważ Sąd oddalił powództwo w całości. Klient zapytał się, jak to jest możliwe? Odpowiedzieliśmy mu, że jest to możliwe i że jeśli ma nakaz zapłaty i nie wie, co robić to z pewnością jest znak, że powinien swoje sprawy oddać nam. Wiedzieliśmy doskonale, że Klient wróci do nas w momencie kolejnego nakazu zapłaty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie potrafią mieć po kilka, czasami kilkanaście tematów. Sami nie są w stanie sobie poradzić. Do skutecznego i profesjonalnego sprzeciwu od nakazu zapłaty potrzebny jest bardzo dobry prawnik. Osoba, która zna się na długach oraz na prawie. Wie, jak przebiega oddłużanie i w jaki sposób napisać sprzeciw. W naszej Kancelarii tacy eksperci właśnie się znajdują. Oni zawsze pomagają najlepiej, jak tylko potrafią. Nikt przecież nie powiedział, że oddłużanie jest procesem krótkim. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo ale możemy powiedzieć jedno – z naszą Kancelarią Oddłużeniową warto stawić czoła i walczyć o swoje pieniądze. Walczyć o swoje dobro i lepsze jutro. Walczyć o swoją przyszłość. Podczas procesu oddłużania potrzebna jest cierpliwość oraz pozytywne nastawienie. Nie chcemy aby nasi Klienci panikowali i się martwili, ponieważ są w dobrych rękach. Powtarzamy, że od martwienia się i walki z wierzycielami jesteśmy my. Wasze długi są również naszymi długami. Klienci powinni ten czas wykorzystać produktywnie, zrobić coś pozytywnego dla siebie oraz swojej rodziny a nie myśleć i wypalać się. Zadbajcie o siebie oraz o swoje dobro. Korzystajcie z życia na maksymalnych obrotach bo ten czas już nie wróci. Trzeba iść do przodu bez względu na to ile ma się długów.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego

Nasza Kancelaria Oddłużeniowa działa na rynku od blisko 20 lat. Jej założyciel Łukasz Białkowski to człowiek, który ma wielkie serce i potrafi wyciągać ludzi z finansowych opresji. To bohater! Prawdziwy bohater! Zna się na temacie, jak mało kto. Zespół, z którym współpracuje uwielbia go. Wszyscy czują się docenieni zarówno przez niego oraz przez swoich Klientów a to już jest wielki sukces. Dzięki takiemu podejściu przełożonego oraz Klientów, pracownicy Kancelarii Oddłużeniowej czują się zmotywowani. Mają niesamowitą wiedzę oraz doświadczenie praktyczne a to już jest bardzo dużo.

Nakaz zapłaty co wtedy zrobić? Skontaktować się z najlepszą Kancelarią Oddłużeniową w Polsce i spać spokojnie!


Chwilówka na dowód spowoduje długi. Nie zaciągaj jej!

Z usług firm pożyczkowych najczęściej korzystają osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej i nie mogą liczyć na kredyt w banku. Oczywiście są i tacy konsumenci, którzy po prosu nie zdawali sobie sprawy,…

Przeprowadzamy skuteczne oddłużanie z chwilówek

Czy roszczenie funduszu sekurytyzacyjnego EOS zostało prawidłowo wykazane? Oczywiście, aby odpowiedzieć na to pytanie, musieliśmy zapoznać się ze wszystkimi dokumentami dostępnymi w tej sprawie. Ponieważ sąd na posiedzeniu niejawnym wydał nakaz zapłaty,…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Nakaz zapłaty, co wtedy zrobić