Spłacanie długów nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem

31 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Spłacanie długów nie zawsze ma sens. Należy bronić się i działać, jeśli jest taka konieczność. Najlepiej skontaktować się z Kancelarią Oddłużeniową z Łodzi aby ustalić jak działać i co robić aby nie popełnić żadnego błędu po drodze. Dług jest powszechnym obciążeniem finansowym dla wielu osób i gospodarstw domowych. Kuszące może być skupienie wszystkich wysiłków na jak najszybszej spłacie zadłużenia, ale nie zawsze jest to najlepsza decyzja finansowa. Niemniej jednak spłacanie długu nie zawsze ma sens. Jak zatem zarządzać długami aby nie zwariować?

Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu:
5.760,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Czy spłacanie długów zawsze ma sens?

Spłacanie długów

Jednym z głównych powodów, dla których spłata zadłużenia może nie zawsze mieć sens, jest koszt alternatywny spłaty zadłużenia. Spłata zadłużenia może zapewnić poczucie ulgi finansowej, ale może również oznaczać utratę potencjalnych możliwości inwestycyjnych. Na przykład, jeśli dana osoba ma kredyt hipoteczny o niskim oprocentowaniu, może lepiej zainwestować swoje pieniądze w zdywersyfikowany portfel, który oferuje wyższy zwrot niż oszczędności odsetkowe wynikające ze spłaty zadłużenia. Przy podejmowaniu decyzji o spłacie zadłużenia ważne jest uwzględnienie wartości pieniądza w czasie. Przed podjęciem decyzji o planie spłaty zadłużenia należy dokładnie ocenić potencjał wyższych zwrotów z inwestycji w porównaniu z oszczędnościami odsetkowymi wynikającymi ze spłaty zadłużenia.

W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie kredyty i pożyczki są powszechne, spłacanie długów jest często uważane za moralne i odpowiedzialne zachowanie. Jednakże, istnieją sytuacje, w których spłacanie długów może być nie tylko nieopłacalne, ale także szkodliwe dla jednostki. W tym eseju przedstawię argumenty, które dowodzą, że spłacanie długów nie zawsze ma sens i powinniśmy bronić się przed nieuzasadnionym obciążeniem finansowym.

Po pierwsze, spłacanie długów może być nieopłacalne, gdy koszty spłaty przewyższają korzyści. Przykładem może być sytuacja, w której osoba posiada dług o wysokim oprocentowaniu, a jednocześnie ma możliwość zainwestowania tych pieniędzy w bardziej dochodowe źródło. Jeśli inwestycja przynosi większe zyski niż koszty spłaty długu, to nie ma sensu spłacać go natychmiast. W takim przypadku, lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tych środków na inwestycje, które przyniosą większe korzyści finansowe w przyszłości.

Dobrze o swoich długach porozmawiać z kimś doświadczonym

Spłacanie długów

Ponadto, spłacanie długów może być szkodliwe dla jednostki, gdy prowadzi do nadmiernego obciążenia finansowego. Często ludzie biorą kredyty na zakup domu, samochodu lub edukację, ale nie zawsze są w stanie spłacić je w wyznaczonym terminie. W takich przypadkach, próba spłaty długu może prowadzić do utraty stabilności finansowej i wpędzić jednostkę w spiralę zadłużenia. W takiej sytuacji, lepszym rozwiązaniem może być negocjowanie warunków spłaty z wierzycielem lub skorzystanie z pomocy najlepszej Kancelarii Oddłużeniowej z Łodzi aby uniknąć długotrwałych konsekwencji finansowych.

Warto również zauważyć, że niektóre długi mogą być niesprawiedliwe lub nielegalne. Przykładem może być sytuacja, w której osoba została oszukana przez instytucję finansową, a dług wynika z nieuczciwych praktyk. W takim przypadku, spłacanie długów nie tylko jest nieuzasadnione, ale także wspiera nieetyczne działania instytucji. W takiej sytuacji, jednostka powinna bronić się przed spłatą długu i szukać pomocy prawnej w celu ochrony swoich praw.

Podsumowując, spłacanie długów nie zawsze ma sens i powinniśmy bronić się przed nieuzasadnionym obciążeniem finansowym. W niektórych przypadkach, spłacanie długów może być nieopłacalne, gdy koszty przewyższają korzyści. Ponadto, nadmierne obciążenie finansowe może prowadzić do utraty stabilności i wpędzić jednostkę w spiralę zadłużenia. Wreszcie, niektóre długi mogą być niesprawiedliwe lub nielegalne, co sprawia, że spłacanie ich jest nieetyczne. Dlatego ważne jest, aby rozważać różne czynniki i bronić się przed spłatą długu, gdy jest to nieuzasadnione.

Kancelaria Oddłużeniowa uświadamia Klientów

Klient trafił na Kancelarię Oddłużeniową z Łodzi i nawiązał z nami współpracę. Okazało się, że jest „szczęśliwym” posiadaczem pożyczki ratalnej, która absolutnie nie powinna znaleźć się w jego posiadaniu. Niemniej jednak sytuacja życiowa zmusiła go do zaciągnięcia tego produktu finansowego. Kapitał do spłaty to nic w porównaniu do odsetek i innych ukrytych kosztów, o których Klient nie miał zielonego pojęcia. W pewnym momencie zaprzestał spłacania pożyczki bo stwierdził, że spłacanie tego zobowiązania jest wręcz nierealne i niemożliwe. Jak widać spłacanie długów nie zawsze jest możliwe i czasami należy się zastanowić czy brniemy dalej w długi czy może jednak warto powalczyć o nie w Sądzie. W przypadku tego Klienta skończyło się sprawą w Sądzie, ponieważ wierzyciel wypowiedział umowę pożyczki i po pewnym czasie oddał sprawę do Sądu Rejonowego. Nam nie zostało nic innego, jak wniesienie w imieniu Klienta sprzeciwu od nakazu zapłaty i oczekiwanie na wyrok. Po pewnym czasie otrzymaliśmy z Sądu Rejonowego pismo. Okazało się, że Sąd oddalił powództwo w całości. Dla nas i dla Klienta oznaczało to wygraną sprawę. Poczekaliśmy aż wyrok się uprawomocni. W tym czasie wierzyciel nie oddał sprawy do Sądu II Instancji, ponieważ zdawał sobie sprawę, że nie ma żadnych szans. Jak widać Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi wie doskonale, co robić i jak działać. W niektórych przypadkach spłacanie długów nie ma sensu i warto powalczyć o to w Sądzie. Klienci nie zdają sobie sprawy z tego, jak wierzyciele wykorzystują sytuację. Czas najwyższy zacząć wykorzystywać ich niewiedzę i oddać swoją sprawę do Kancelarii Oddłużeniowej z Łodzi.


Pomoc prawna w oddłużaniu parabanków

Pomoc prawna w oddłużaniu parabanków istnieje. Oddłużanie jest procesem, który może być skomplikowany i wymagać wsparcia prawidłowych ekspertów w dziedzinie prawa. Dług jest zjawiskiem powszechnym w społeczeństwie i wielu ludzi boryka się…

Proces o zapłatę. Oddłużamy w sprawie z Prokura

Prezentowaną dzisiaj sprawę z powództwa funduszu sekurytyzacyjnego Prokura, zakończyliśmy się pełnym sukcesem. Wygraliśmy proces o zapłatę i oddłużyliśmy Klientkę Portalu Dłużnika. Bez wątpienia  jest to znaczący sukces, gdyż przedmiotem sporu była kwota…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Spłacanie długów

Inna wygrana z Svea:

Spłacanie długów

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget