Spotkanie z komornikiem to ostatni etap windykacji długu. Z pewnością nikt nie chciałby, aby tak zakończyła się jego sprawa. Przede wszystkimi wówczas nie możemy w pełni dysponować zarobionymi pieniędzmi, ponieważ dużą ich cześć może zająć właśnie komornik. W związku z tym, aby zatrzymać trwającą egzekucję, musisz dowiedzieć się, czy w Twoim przypadku oddłużanie z komornikiem jest możliwe. Bez wątpienia analiza sytuacji przeprowadzona przez mecenasów z naszej kancelarii, wszystko wyjaśni. Na szczęście Pan Łukasz nie musi martwić się takimi problemami, ponieważ robimy wszystko, aby nie doszło do takiej sytuacji. Ponieważ jest naszym Klientem, zajmujemy się każdą jego sprawą. Istotnie także wówczas, kiedy odebrał sądy nakaz zapłaty wydany na rzecz Kancelarii Prawnej-Inkaso WEC, reprezentowaliśmy go w sądzie. Reasumując, dług dochodzony przez Inkaso WEC nie trafi do komornika. W wyniku podjętych działań prawnych, sędzia oddalił w całości powództwo pozywającego.
Powód: Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 5.300,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Czy oddłużanie z komornikiem jest możliwe? Poddamy analizie dokumenty sprawy i powiemy, co możemy dla Ciebie zrobić
Wielu z zadłużonych żyje w nieświadomości i nie zdaje sobie sprawy z tego, że oddłużanie z komornikiem jest możliwe. Oczywiście, abyśmy się dobrze zrozumieli, nie każdą egzekucję można zatrzymać. Ponieważ od listopada 2019 roku ustawodawca wprowadził doręczenie pierwszego pisma procesowego przez komornika, zniknęła tak zwana fikcja doręczenia. Jednak, co do starszych spraw jest ona dalej aktualna i można wrócić do sprawy. Istotnie, żeby taka sytuacja miała miejsce, muszą zaistnieć konkretne okoliczności. Z pewnością nieodebranie sądowego nakazu przez pozwanego, który zmienił miejsce zamieszkania, to jedna z głównych przesłanek pozwalających na wznowienie procesu. Niewątpliwie zadłużony musi udowodnić, że nie mieszka pod danym adresem, przedstawiając na przykład rachunki za czynsz, prąd czy gaz. Bezsprzecznie podpisanie ugody z wierzycielem na spłatę długu, także powoduje zawieszenie egzekucji komorniczej.
Kiedy komornik wszczyna postępowanie egzekucyjne?
Windykacja straszy komornikiem i mówi, że zaraz zostanie wszczęta egzekucja? Istotnie wpadasz w panikę i zaciągasz nową pożyczkę, aby spłacić jeden z długów. Z pewnością uniknąłbyś takich sytuacji gdybyś wiedział, kiedy naprawdę komornik wszczyna postępowanie egzekucyjne. Przede wszystkim musi odbyć się posiedzenie w sądzie, które zakończy się wydaniem nakazu zapłaty lub wyroku. Oczywiście te orzeczenie muszą zostać prawidłowo doręczone pozwanemu. Jeżeli do tego nie dojdzie, obecnie sąd może zawiesić postępowanie. Ponieważ jednak najczęściej jednak pozwany odbiera przesyłkę z sądu, zaczyna biec 14 dniowy termin na wniesienie sprzeciwu lub odpowiedzi na pozew. Jeżeli tego nie zrobi, wydane orzeczenie uzyskują prawomocność. Następnie wierzyciel składa do sądu wniosek o nadanie klauzuli wykonalności. Niewątpliwie po jej otrzymaniu ma w rękach tytuł wykonawczy i może zwrócić się do komornika o wszczęcie egzekucji. Przede wszystkim pamiętaj, że i w takiej sytuacji oddłużanie z komornikiem jest możliwe.
Kancelaria Prawna-Inkaso WEC nie broni się przed wniesionym sprzeciwem od nakazu zapłaty
Bronimy pozwanego i wygrywamy kolejną jego sprawę o zapłatę. Istotnie tym razem to kancelaria Prawna-Inkaso WEC przegrywa w sądzie z mecenasem z naszej kancelarii oddłużeniowej.
Zobacz: Jak działa kredyt na oddłużenie?
Zobacz też: Skuteczne oddłużanie ze spirali zadłużenia
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/
Inna wygrana z WEC: