Odebrany nakaz zapłaty z sądu jest z pewnością bardzo stresującym momentem w życiu każdego dłużnika. Oczywiście mowa tutaj o nakazie zapłaty, który otrzymamy z Elektronicznego Postępowania Upominawczego lub Sądu Rejonowego. Nakaz zapłaty to inaczej wezwanie dłużnika do zapłaty długu. W momencie, kiedy otrzymujemy nakaz zapłaty czy to z EPU, czy z Sądu Rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania, musimy się bronić. Nic innego nam nie zostaje. Pisząc bronić się mamy na myśli złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Na etapie EPU taki sprzeciw jest łatwiejszy niż na etapie dalszego postępowania.
Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 13.235,51 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Zasądzono 5.264,15 zł, oddalenie w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu
Odebrany nakaz zapłaty z sądu. Co robić?
Jako Kancelaria Oddłużeniowa wiemy doskonale, co to jest stres i jak Klienci reagują na odebrany nakaz zapłaty z sądu. Ich reakcja na nakaz zapłaty z Sądu jest inna niż na zwykłe wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej.
Zobacz też: Proces oddłużania w rękach Kancelarii Oddłużeniowej
Sądowy nakaz zapłaty wiąże się z koniecznością wniesienia sprzeciwu w ciągu 14 dni od odebrania go. Dlatego bardzo ważne jest zapamiętanie daty odbioru. Czas w tym wypadku jest bezlitosny. Zegar cyka a Klient czuje się jakby siedział na bombie. Niemniej jednak nie musi się obawiać niczego, jeśli na czas powierzył nam swoje sprawy.
Jak to wszystko przebiega w praktyce? Postępowania upominawcze i nakazowe charakteryzują się tym, że sąd rozstrzyga je:
- po zapoznaniu się wyłącznie z treścią pozwu wraz ze wszystkimi załącznikami, w ramach którego powód musi jak najszerzej udowodnić swoje roszczenie;
- na posiedzeniu niejawnym, a więc bez przeprowadzania rozprawy i bez obecności stron – czyli nie wysłuchując strony pozwanej.
Tego typu postępowania są niestety szybsze i pozwalają uzyskać nakaz zapłaty. Ten z kolei po uprawomocnieniu się i nadaniu klauzuli wykonalności powoduje uzyskanie tytułu wykonawczego. Z kolei tytuł wykonawczy stanowi podstawę do egzekucji.
Ogólnie rzecz ujmując działania upominawcze i nakazowe mają jeden cel: przyspieszyć dochodzenie roszczeń.
Niemniej jednak my doskonale wiemy, w jaki sposób nie dopuścić do nadania klauzuli wykonalności i zawsze stajemy murem za naszymi Klientami. Sądy są różne. Raz powództwo może zostać oddalone w całości – wtedy wyrok mamy na naszą korzyść, innym razem może się okazać, że Sąd Rejonowy wyda wyrok, który będzie niekorzystny dla nas i musimy bronić Klienta w Sądzie Okręgowym.
Oddłużanie jest bardzo ciężkim tematem. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Zajmiemy się każdą sprawą Klienta, nawet tą najbardziej skomplikowaną.
Portal Dłużnika składa skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty i wygrywa sprawę w Sądzie
Ze względu na to, iż wiemy, jak wnieść skutecznie sprzeciw od nakazu zapłaty, wygrywamy sporo spraw w Sądach. Dzięki nam sporo Klientów zapomina o przykrych sytuacjach w swoim życiu i rozpoczynają je na nowo.
Uważamy, że mamy na tyle olbrzymią wiedzę i doświadczenie, że jesteśmy w stanie pomóc każdemu, kto tego potrzebuje. Klienci przede wszystkim powinni przestać myśleć negatywnie i przyciągać więcej pozytywnych chwil. Wiemy, że może to wydać się trudne ale z naszą pomocą będzie zdecydowanie lżej. Nakaz zapłaty to nie jest koniec świata. To raczej droga do uporządkowania swojego finansowego bałaganu.
Zobacz też: Oddłużanie pomoc na wyciągnięcie ręki
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/
Inna ostatnio wygrana sprawa z Prokura NSFIZ: