Co robić po odebraniu nakazu zapłaty?

Co robić po odebraniu nakazu zapłaty? Czy będzie komornik? Zapewne jest to pierwsza reakcja każdego, kto otrzymał nakaz zapłaty. Pamiętajmy, że nakaz zapłaty wysyłany jest listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Jeśli odbierzemy już nakaz zapłaty, co robić?

Powód: ING Bank Śląski S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 3.341,98 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Portal Dłużnika kontra nakaz zapłaty

Kiedy odbieramy telefony w Kancelarii często spotykamy się po drugiej stronie z Klientem, który mówi drżącym głosem: Co robić po odebraniu nakazu zapłaty?”. „Nie potrafię napisać sprzeciwu”. „Pomóżcie!”. Staramy się takiego Klienta uspokoić, ale uświadomić mu jednocześnie, że na sprzeciw od nakazu zapłaty, który właśnie odebrał ma 2 tygodnie. Tik, tak, tik, tak, to ja Twój nakaz zapłaty! Niby 2 tygodnie to długi okres, ale czas płynie bardzo szybko i trzeba podjąć działania mające na celu złożenie sprzeciwu w taki sposób aby nakaz zapłaty został umorzony.


Zobacz: Pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej i problemy gotowe
Zobacz: Czym jest oddłużanie?

Na pewno należy ustalić, czy nakaz zapłaty, który odebrał jest nakazem zapłaty wydanym w EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze), czy jest to nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego?

Co robić po odebraniu nakazu zapłaty wydanego w EPU?

Co robić po odebraniu nakazu zapłaty

W przypadku EPU sprzeciw od nakazu zapłaty jest zdecydowanie mniej skomplikowany niż sprzeciw, który wysyłany jest do Sądu Rejonowego. Czas oczywiście jest ten sam, czyli 2 tygodnie o ile sąd nie zakreśli dłuższego terminu. Sporadycznie spotykamy terminy np. 30 dni.

Sprzeciw wnosimy do Sądu, który taki nakaz zapłaty wydał. Wzór sprzeciwu od nakazu zapłaty dostępny jest również na naszej stronie.

Co robić po odebraniu nakazu zapłaty wydanego przez sąd rejonowy?

Z kolei w przypadku Sądu Rejonowego takiego sprzeciwu sami już sobie nie napiszemy. W tym wypadku potrzebna jest pomoc naszych doświadczonych prawników, ekspertów od długów.

Nasza Kancelaria zajmie się przygotowaniem sprzeciwu od nakazu zapłaty i w odpowiednim terminie wniesie go do Sądu. Wystarczy się do nas zgłosić a my już wszystko załatwimy. Należy przesłać do nas całą dokumentację, czyli nakaz zapłaty z Sądu. Bardzo ważne jest podanie daty odebrania pisma, ponieważ od tego czasu są 2 magiczne tygodnie na złożenie sprzeciwu. Całymi pozostałymi formalnościami zajmuje się już tylko nasza Kancelaria a Klient może odetchnąć i skupić się na swoim życiu prywatnym, czy też zawodowym. Wiemy, że nakaz zapłaty oraz inne pisma sądowe potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi i wpędzić w stresy do takiego stopnia, że nie może się on na niczym innym skupić dlatego od rozwiązywania problemów naszych Klientów jesteśmy My, czyli najlepsza Kancelaria Prawna z Łodzi.

Sprzeciw od nakazu zapłaty został złożony w imieniu naszego Klienta i powództwo zostało oddalone w całości. Wygraliśmy sprawę a Klient zrobił wielkie oczy, że wszystko ułożyło się, jak ułożyć się powinno. Co robić po odebraniu nakazu zapłaty? Otóż, wystarczy się do nas zgłosić. Nie wolno chować głowy w piasek, trzeba działać!


Zobacz: Oddłużanie z Portal Dłużnika
Zobacz: Co to jest sprzedaż długów?

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Co robić po odebraniu nakazu zapłaty

Inna ostatnio wygrana sprawa z ING Bank Śląski:

Co robić po odebraniu nakazu zapłaty