Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy kończy się windykacja polubowna i pozew o zapłatę trafia do sądu. Istotnie tak właśnie stało się w sprawie Pana Antoniego, który został pozwany przez TF Bank o zapłatę 7.372,00 zł. Bez wątpienia mężczyzna obawiał się tego, co się stało, ponieważ w razie zasądzenia, nie miał pieniędzy na spłatę. Z pewnością jeszcze bardziej bał się egzekucji komorniczej, która utrudniłaby mu znacząco życie. W związku z tym, postanowił poszukać pomocy u specjalistów w oddłużaniu z naszej kancelarii Portal Dłużnika. Dlatego zadzwonił do nas i przedstawił sprawę. Przyjęliśmy dokumenty do darmowej analizy i przedstawiliśmy możliwe scenariusze. W rezultacie reprezentowaliśmy Klienta w tym sporze. Sąd oddalił w całości powództwo TF Banku.
Powód: TF Bank AB
Wartość przedmiotu sporu: 7.372.00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Co robić, kiedy pozew o zapłatę trafia do sądu?
Nie dziwimy się, że kiedy dłużnik dowiaduje się, że jego dług został pozwany, ogarnia go strach. Przede wszystkim zdaje sobie sprawę z konsekwencji, które wiążą się z takim obrotem sprawy. Istotnie wizja egzekucji komorniczej jest przerażająca, dlatego bardzo dobrze robi, kiedy zaczyna szukać pomocy prawnej. Bez wątpienia, kiedy pozew o zapłatę trafia do sądu, należy się bronić. Oczywiście nie zalecamy, aby to sam pozwany działał w swojej sprawie. Bezsprzecznie zlecenie jej poprowadzenia ekspertom z naszej kancelarii, da pozwanej osobie dużą szansę na skuteczną obronę. Jednak to, co najważniejsze, kiedy sąd doręczy Ci nakaz zapłaty, nie chowaj go do szuflady. Z pewnością postępując w ten sposób nic nie ugrasz, a nakaz uzyska prawomocność i otworzy wierzycielowi drzwi do wszczęcia egzekucji.
TF Bank przegrywa w sądzie proces o zapłatę
Ta „przygoda” z długiem w TF Banku zakończyła się pozytywnie. Z pewnością to, że reprezentowaliśmy w sądzie pozwaną, zadziałało na jej korzyść. Wniesione powództwo upadło w całości.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/