Wygaszamy zobowiązania naszych Klientów

Nie istnieją kancelarie, które wygrywają wszystkie sprawy i nie urodził się jeszcze prawnik, którego skuteczność wynosi 100%. Nasza skuteczność wynosi ok. 80% i uwierzcie drodzy Państwo, że to bardzo dobry wynik, jak na oddłużeniowy fach. Z tego właśnie powodu, żeby nie zostawiać Klientów z komornikiem na głowie, jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy szereg usług wspomagających oddłużanie. Poza obroną dłużników przed roszczeniami najróżniejszych podmiotów finansowych, negocjujemy ugody poprzez spłatę długu w ratach, odzyskujemy nienależnie wpłacone pieniądze, ale także wygaszamy zobowiązania naszych Klientów. O co dokładnie chodzi wygaszaniem? Odpowiedź poniżej.

Nasza Kancelaria prowadzi w tej chwili ok 10 000 spraw. Mimo największego zaangażowania, wiedzy, doświadczenia i tak wielu sukcesów, część z tych spraw zostanie zasądzonych. Statystyki są nieubłagane. W większości innych kancelarii klient usłyszałby, żeby się dogadał, albo najlepiej pożyczył pieniądze na spłatę, albo… odczekał na komornika. My robimy wszystko, żeby nasze działania były skuteczne, a sprawa do komornika nie trafiła. Negocjujemy, odzyskujemy, procesujemy się i wygaszamy zobowiązania naszych Klientów, szczególnie w sprawach, które przegraliśmy.

Wygaszamy zobowiązania naszych Klientów

Przegrywać też trzeba umieć, a sztuką jest wyjść z takiej sytuacji obronną ręką. To właśnie robimy. Dla naszych stałych Klientów wygaszamy zobowiązania, które zostały zasądzone przez sądy, do których strony powodowe nie chcą zawrzeć satysfakcjonującej naszego Klienta umowy ugody. Chodzi o sytuacje w których przez dłuższy czas pracujemy z danym Klientem, a jeden, czy dwa wyroki mogą popsuć cały efekt. Takim Klientom proponujemy wygaszenie zobowiązania poprzez jego spłatę.

Na czym polega umowa subrogacji?

Umowa subrogacji polega na wstąpieniu Kancelarii w prawa zaspokojonego wierzyciela.

Art. 518. Wstąpienie w prawa wierzyciela – subrogacja ustawowa

§ 1. Osoba trzecia, która spłaca wierzyciela, nabywa spłaconą wierzytelność do wysokości dokonanej zapłaty:
1) jeżeli płaci cudzy dług, za który jest odpowiedzialna osobiście albo pewnymi przedmiotami majątkowymi;
2) jeżeli przysługuje jej prawo, przed którym spłacona wierzytelność ma pierwszeństwo zaspokojenia;
3) jeżeli działa za zgodą dłużnika w celu wstąpienia w prawa wierzyciela; zgoda dłużnika powinna być pod nieważnością wyrażona na piśmie;
4) jeżeli to przewidują przepisy szczególne.
§ 2. W wypadkach powyższych wierzyciel nie może odmówić przyjęcia świadczenia, które jest już wymagalne.
§ 3. Jeżeli wierzyciel został spłacony przez osobę trzecią tylko w części, przysługuje mu co do pozostałej części pierwszeństwo zaspokojenia przed wierzytelnością, która przeszła na osobę trzecią wskutek zapłaty częściowej.

Co to oznacza w praktyce? Firma pożyczkowa, która nie chce zgodzić się na porozumienie na akceptowalnych przez Klienta warunkach, zostaje spłacona przez nas, a Klient spłaca dług naszej Kancelarii w dogodnych dla siebie ratach. Bardzo często w takiej sytuacji, przy jednorazowej spłacie udaje nam się też umorzyć część długu. Najważniejsze jednak, że sprawa nie trafi do komornika.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów wygaszonych zobowiązań.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/