To, że sprawa o zapłatę odbyła się kilka lat temu i został wydany wyrok zasądzający, który stał się prawomocny i opatrzony klauzulą wykonalności, wcale nie oznacza, że nie będzie można do niej wrócić, gdyby zaistniały takie przesłanki. Takie właśnie miały miejsce w sprawie z Plus Bankiem, w której reprezentowaliśmy Klientkę naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika. Pozwaliśmy bank i jak widać na wyroku wydanym przez sąd, sprawę z Plus Bankiem o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności zakończyliśmy sukcesem. Warto podkreślić, że wszystkimi kosztami procesu obciążono Bank, a wydane orzeczenie otrzymało rygor natychmiastowej wykonalności.
Powód: Plus Bank S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 13.534,42 zł
Zadanie: Pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności
Uzyskany efekt: Pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności ponad kwotę 4.378,41 zł, kosztów procesu
Czym różni się tytuł wykonawczy od egzekucyjnego?
Chcemy zaznaczyć, że sam wyrok, czy nakaz zapłaty nawet, kiedy staną się prawomocne nie stanowią jeszcze tytułu wykonawczego, uprawniającego wierzyciela do skierowania długu do egzekucji komorniczej. Wymienione orzeczenia wydane przez sąd, muszą zostać zaopatrzone w klauzulę wykonalności, o którą występuję powód do sądu, który rozpatrywał daną sprawę. Wyjątek stanowi nakaz zapłaty wydany w EPU, czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym, gdzie takowa klauzula nadawana jest automatycznie, po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty. Dopiero wówczas tytuł egzekucyjny (prawomocny wyrok lub nakaz zapłaty) staje się tytułem wykonawczym, który otwiera drogę wierzycielowi, aby mógł wnieść sprawę do komornika, który zajmie się odzyskiwaniem zasądzonego długu.
Pozwaliśmy bank i wygraliśmy
Dobrze, że zajmujemy się oddłużaniem Pani Karoliny, ponieważ zainteresowaliśmy się także jej dawnym długiem w Plus Banku, który został osądzony i komornik prowadził egzekucję. Jak się okazało mieliśmy podstawy, aby sąd pozbawił wydany wcześniej tytuł wykonawczy wykonalności. Pozwaliśmy bank i wygraliśmy.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/