Pozwaliśmy bank o pozbawienie wykonalności i wygraliśmy

To, że sprawa o zapłatę odbyła się kilka lat temu i został wydany wyrok zasądzający, który stał się prawomocny i opatrzony klauzulą wykonalności, wcale nie oznacza, że nie będzie można do niej wrócić, gdyby zaistniały takie przesłanki. Takie właśnie miały miejsce w sprawie z Plus Bankiem, w której reprezentowaliśmy Klientkę naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika. Pozwaliśmy bank i jak widać na wyroku wydanym przez sąd, sprawę z Plus Bankiem o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności zakończyliśmy sukcesem. Warto podkreślić, że wszystkimi kosztami procesu obciążono Bank, a wydane orzeczenie otrzymało rygor natychmiastowej wykonalności.

Powód: Plus Bank S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 13.534,42 zł
Zadanie: Pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności
Uzyskany efekt: Pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności ponad kwotę 4.378,41 zł, kosztów procesu

Czym różni się tytuł wykonawczy od egzekucyjnego?

Chcemy zaznaczyć, że sam wyrok, czy nakaz zapłaty nawet, kiedy staną się prawomocne nie stanowią jeszcze tytułu wykonawczego, uprawniającego wierzyciela do skierowania długu do egzekucji komorniczej. Wymienione orzeczenia wydane przez sąd, muszą zostać zaopatrzone w klauzulę wykonalności, o którą występuję powód do sądu, który rozpatrywał daną sprawę. Wyjątek stanowi nakaz zapłaty wydany w EPU, czyli elektronicznym postępowaniu upominawczym, gdzie takowa klauzula nadawana jest automatycznie, po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty. Dopiero wówczas tytuł egzekucyjny (prawomocny wyrok lub nakaz zapłaty) staje się tytułem wykonawczym, który otwiera drogę wierzycielowi, aby mógł wnieść sprawę do komornika, który zajmie się odzyskiwaniem zasądzonego długu.

Pozwaliśmy bank i wygraliśmy

Dobrze, że zajmujemy się oddłużaniem Pani Karoliny, ponieważ zainteresowaliśmy się także jej dawnym długiem w Plus Banku, który został osądzony i komornik prowadził egzekucję. Jak się okazało mieliśmy podstawy, aby sąd pozbawił wydany wcześniej tytuł wykonawczy wykonalności. Pozwaliśmy bank i wygraliśmy.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozwaliśmy bank

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

(42) 641 30 65

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget
Inne sprawy