Nasza kolejna Klientka zaciągnęła szybką pożyczkę w Money Man. Ten oczywiście twierdził, że zobowiązanie nie zostało spłacone i wniósł pozew do sądu. Zdecydowanie odpowiedzieliśmy na wydany nakaz zapłaty wykazując, że dług nie istnieje. Sąd uznał nasze zarzuty oddalając powództwo w całości. Niezliczony już raz ID Finance przegrywa proces o zapłatę.

Powód: ID Finance Poland Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 2.013,38 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Zadłużeni nie mają pojęcia, że roszczenia wierzycieli często nie istnieją

Tak proszę Państwa, to co napisaliśmy powyżej jest prawdą. Bardzo wielu dłużników najpierw nękanych przez windykację, a potem pozywanych przed sądami, nie zdaje sobie sprawy, że to czego dochodzą od nich wierzyciele jest im nienależne. Zapytacie jak to jest możliwe? Przecież nie spłacili nawet kapitału, który został im udostępniony. Dla naszych ekspertów w oddłużaniu sytuacja jest oczywista, kiedy pożyczkobiorca dokonywał szeregu nienależnych wpłat. Mogą to być np. przedłużenia, czy refinansowania. To dwie opcje jakie udostępniają swoim Klientom instytucje pozabankowe, pozwalające na odroczenie terminu spłaty całego zobowiązania. Konsumenci ponoszą w związku z dokonywaniem tej czynności wcale niemałe opłaty. I co się dzieje z tymi pieniędzmi? Trafiają na konta pożyczkodawców, którzy czerpią z tego większe zyski, niż z samego udzielania chwilówek.

Opłaty za przedłużenia, refinansowania powinny być zaliczane na poczet spłaty zaciągniętego zobowiązania. Niestety tak się nie dzieje i dlatego, aby móc skutecznie wykazać abuzywność tych praktyk, trzeba koniecznie skorzystać z pomocy prawnej specjalizującej się w oddłużaniu.

ID Finance przegrywa proces

Już nie pierwszy raz sąd zgodził się z naszą argumentacją co do stosowanie przez ID Finance opłat za przedłużenia. I tym razem zostały one zaliczone na poczet spłaty pożyczki. Roszczenie upadło w sądzie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

ID Finance przegrywa proces