Niespłacony dług w Credilo. Czy aby na pewno niespłacony?

Ponownie pośrednicy finansowi współpracujący między sobą na platformie pożyczkowej Credilo, spowodowali totalny zamęt w głowie naszego kolejnego Klienta. Pan Dominik był przekonany, że ma do spłacenia dług w Credilo. Jak się okazało dług nie istniał, a roszczenie skierowane do sądu było bezpodstawne.

Powód: Prosperial Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 3.037,92 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak kosztów procesu, brak odsetek

Opłaty za refinansowania są niezgodne z prawem

Wraca temat refinansowań, którymi większość firm pozabankowych zastąpiło tak powszechnie stosowane przez większość pożyczkodawców przedłużenia. Po wejściu w życie w 2016 nowej ustawy antylichwiarskiej, miały one za zadanie ucieczkę czy raczej ukrycie, przekraczanych przez firmy pożyczkowe dopuszczalnych kosztów pozaodsetkowych.

Na początku, kiedy ta metoda była jeszcze świeża, krążyły różne opinie, łącznie z tymi, że w tej kwestii nic nie da się zdziałać w sądzie i konsumenci będą płacili i wpadali w coraz większe długi. Jednak z czasem, gdy zrozumieliśmy mechanizm tego systemy zrozumieliśmy, że nie ma on nic wspólnego z legalnym działaniem. Jest to w dalszym ciągu dojenie Klientów i czerpanie zysków ponad miarę, kosztem tych słabszych, którzy nie mają odpowiedniej wiedzy, aby samodzielnie ogarnąć temat.

Specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika już dawno się na tym poznali. Staramy się za wszelką cenę wykazywać w prowadzonych przez nas sporach o zapłatę, że pobierane opłaty za refinansowania jak i cały mechanizm z nimi związany, mają charakter abuzywny i w związku z tym nie są zgodne z prawem.

Dług w Credilo

Pan Dominik zgłosił się do nas myśląc, że ma niespłacony dług w Credilo. Okazało się coś innego. Jego długo od dawien dawna nie istniał a samo roszczenie było w całości bezpodstawne. Potwierdził to też sąd wydając wyrok oddalający w całości powództwo.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

dług w Credilo

Telewizja Oddłużeniowa

x